Patryk Dudek znów najlepszy na Jancarzu! "Jechałem drętwo", ale finisz był cudowny [ZDJĘCIA]

14. Memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie - 9 kwietnia 2017: 1. Patryk Dudek, 2. Nicki Pedersen, 3. Przemysław Pawlicki, 4. Grigorij Łaguta

14. Memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie - 9 kwietnia 2017: 1. Patryk Dudek, 2. Nicki Pedersen, 3. Przemysław Pawlicki, 4. Grigorij Łaguta (FOT. RADOSŁAW SIUBA)

Patryk Dudek, żużlowiec Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra, powtórzył sukces sprzed roku. Ponownie wygrał memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie.

– Gorzowski tor sprzyja mi, lubię tu jeździć. Bardzo się cieszę, że znów wygrałem tak ważny turniej, z tyloma świetnymi rywalami – mówi Patryk Dudek reporterowi telewizji nc+. Ale droga do sukcesu była bardzo trudna, bo zielonogórzanin źle rozpoczął rywalizację, w trzech wyścigach uzbierał ledwie dwa punkty. Na domiar złego w dziesiątej gonitwie przewrócił się. Był bardzo zły na siebie, przed kamerami telewizyjnymi w ostrych słowach ocenił swoją jazdę. – Trochę jadę jak pipa. Początek sezonu nie idzie mi tak, jakbym chciał – stwierdził „Duzers”. Ale regulamin zawodów memoriałowych został tak skonstruowany, że mimo kilku wpadek jeszcze nie skazywał Patryka Dudka na porażkę. Bo po rozgrywaniu 20 wyścigów aż ośmiu najlepszych zawodników dostało prawo startu w biegach półfinałowych. A najlepsza dwójka z każdego z nich awansowała do finału. Żużlowiec Falubazu nie miał już jednak prawa do pomyłki. No i nie pomylił się, w świetnym stylu wygrał dwa kolejne wyścigi. Osiem punktów pozwoliło mu na udział w półfinale. Jechał w nim pierwszy, ale walczący o trzecią lokatę Duńczyk Niels Kristian Iversen przewrócił się. W powtórce szybszy od zielonogórzanina był najskuteczniejszy zawodnik serii zasadniczej Rosjanin Grigorij Łaguta.

Przed finałem rywale Patryka Dudka wybrali teoretycznie najlepsze pola startowe, jemu pozostało to najbliższe ogrodzenia toru. Ale to nie utrudniło zadania zawodnikowi Falubazu, który wystartował kapitalnie i z dużą przewagą pomknął po zwycięstwo. – Powstałem jak feniks z popiołów, po upadku wypuściłem złą energię i zacząłem dobrze jechać, bo wcześniej jechałem drętwo – mówił najlepszy żużlowiec memoriału. – Zmiany w motocyklu przyniosły dobry efekt. Ale w swoich wypowiedziach chyba jeszcze nie jestem gotowy do sezonu – żartował „Duzers”.

Turniejowej rywalizacji pewnie dobrze wspominać nie będzie dwójka innych reprezentantów Ekantor.pl Falubazu. Jarosław Hampel zajął 12. miejsce, a Piotr Protasiewicz był 14. – Jadę tak, na ile pozwalają przeciwnicy – oceniał swoją jazdę „Protas” w rozmowie z nc+. – Najlepszy sprzęt już mam przygotowany i odstawiony na bok, ale miałem nadzieję, że ten, który przywiozłem do Gorzowa też jest dobry. Oczywiście nie można wszystkiego zganiać na motocykle, bo przecież zawodnik też jedzie.

WYNIKI MEMORIAŁU EDWARDA JANCARZA

1. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – 1. miejsce w finale 8 (2,0,w,3,3), 2. Nicki Pedersen (Dania, Fogo Unia Leszno) – 2. miejsce w finale 12 (2,3,2,2,3), 3. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów) – 3. miejsce w finale 10 (1,2,3,2,2), 4. Grigorij Łaguta (Rosja, ROW Rybnik) – 4. miejsce w finale 14 (3,3,3,3,2), 5. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 3. miejsce w półfinale 11 (2,1,2,3,3), 6. Martin Vaculik (Słowacja, Stal Gorzów) – 3. miejsce w półfinale 8 (3,0,1,3,1), 7. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) – wykluczony w półfinale 11 (3,1,3,1,3), 8. Niels Kristian Iversen (Dania, Stal Gorzów) – wykluczony w półfinale 8 (3,3,1,d,1), 9. Emil Sajfutdinow (Rosja, Fogo Unia Leszno) 8 (1,2,2,2,1), 10. Leon Madsen (Dania, Włókniarz Częstochowa) 5 (0,0,3,2,0), 11. Antonio Lindbaeck (Szwecja, GKM Grudziądz) 5 (0,3,1,1,w), 12. Jarosław Hampel (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 5 (1,t,2,0,2), 13. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów) 5 (1,2,1,1,0), 14. Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 4 (2,1,0,0,1), 15. Andreas Jonsson (Szwecja, Włókniarz Częstochowa) 3 (0,2,0,1,0), 16. Tomas Jonasson (Szwecja, Stal Gorzów) 3 (0,1,0,0,2), 17. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów) 0 (0).

Skomentuj:
Patryk Dudek znów najlepszy na Jancarzu! "Jechałem drętwo", ale finisz był cudowny [ZDJĘCIA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX