Sport.pl

Falubaz jedzie z Grudziądzem. Trzeba zgarnąć całą pulę

Nietypowo, bo w poniedziałek (24 lipca) późnym wieczorem, kolejny mecz w PGE Ekstralidze rozegrają żużlowcy Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra. To zaległe spotkanie z GKM-em Grudziądz, które dwukrotnie przekładano z powodu złej pogody.

Starcie zespołów z Zielonej Góry i Grudziądza powinno odbyć się na samym początku sezonu, w 1. kolejce spotkań PGE Ekstraligi. Żużlowcy mieli jednak pecha, bo wiosenna kapryśna aura sprawiła, że rywalizację odwoływano dwa razy. W poniedziałek dojdzie do próby numer trzy. Pierwszy wyścig rozpocznie się dopiero o godz. 20.

Dla Falubazu plan może być tylko jeden – zgarnąć całą pulę. Trzy punkty – dwa za zwycięstwo i jeden bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu. Przy zwycięstwie, zielonogórzanie na pewno sięgną po bonusa, bo mecz w Grudziądzu wygrali (47:43). Gospodarze będą więc zdecydowanym faworytem poniedziałkowej potyczki. Inny wynik niż pewna wygrana Falubazu będzie sporego kalibru niespodzianką. GKM jest bowiem jednym z najsłabszych ekstraligowych zespołów, z dziewięciu meczów wygrał tylko dwa. Jeśli zielonogórzanie zwyciężą to w tabeli awansują na drugie miejsce, do lidera – Betardu Sparty Wrocław – tracić będą tylko jeden punkt.

Escape room przed meczem

Falubaziaki odpoczywają od szkoły, a część z nich najbliższy wakacyjny poniedziałek spędzi na stadionie żużlowym. To świetna okazja, żeby podzielić się z kimś bliskim meczowymi emocjami, w stary dobry sposób – za pomocą pocztówki. Każdy, kto odwiedzi Strefę Falubaziaka (otwarta zostanie o godz. 18.30) dostanie specjalnie przygotowaną pocztówkę, którą wypisze i wymaluje jak tylko będzie chciał. Najładniejsze falubazowe pozdrowienia zostaną nagrodzone, a dzięki partnerowi strefy – firmie DPD – wypisane pocztówki za darmo i prosto ze stadionu dotrą do adresata.

Na wszystkie dzieci czekać będzie również niesamowita wakacyjna przygoda. W lasku przy stadionie stanie prawdziwy namiot tajemnic – escape room, z którego zdołają uwolnić się jedynie najsprytniejsi. Oby wszystkim udało się przed rozpoczęciem meczu.

Nie zabraknie też wielu innych atrakcji dla najmłodszych, jak kolorowanki, dmuchaniec czy malowanie twarzy oraz darmowe lody od firmy Nordis.

Falubaz Selfie

Kibice będą mogli znów wziąć udział w zabawie Falubaz Selfie. Aktualny rekord to 152 zdjęcia, zrobione podczas meczu ze Spartą Wrocław. Na czym polega Falubaz Selfie? Kibice robią sobie zdjęcie w czasie meczu i wysyłają je na Falubazowy profil na Facebooku lub na adres redakcja@falubaz,com. Z nadesłanych fotografii na Falubaz Facebook stworzona zostanie wielka galeria zdjęć. Zdjęcie, które zbierze najwięcej polubień, wygrywa. Autor zwycięskiej fotki otrzyma podwójne zaproszenie na następny ligowy mecz w Zielonej Górze.

Kapitalny Wzrok

Ciekawie zapowiada się przerwa po 13. wyścigu, kiedy wybrana z trybun osoba weźmie udział w konkursie Kapitalny Wzrok. Polega on na odnalezieniu dużej głowy Piotra Protasiewicza, która ukryta będzie na jednym z sektorów. Nagrodą w zabawie będzie bon na 100 złotych od Optyk Edor.

EKANTOR.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA – MR GARDEN GKM GRUDZIĄDZ

24 lipca (poniedziałek) – godz. 20, stadion przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze

Falubaz: 9. Jarosław Hampel, 10. Jacob Thorssell, 11. Patryk Dudek, 12. Jason Doyle, 13. Piotr Protasiewicz, 15. Alex Zgardziński, 16. Sebastian Niedźwiedź.

GKM: 1. Antonio Lindbäck, 2. Krystian Pieszczek, 3. Krzysztof Buczkowski, 4. Rafał Okoniewski, 5. Artem Łaguta, 6. Kamil Wieczorek, 7. Mike Trzensiok.