Patryk Dudek pojedzie przeciwko Rosjanom. Ostatni sprawdzian przed obroną złota

W środowy wieczór (14 czerwca) żużlowa reprezentacja Polski w meczu towarzyskim zmierzy się z Rosją. Biało-czerwonych barw na torze w Ostrowie Wielkopolskim bronić będzie m.in. Patryk Dudek z Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra.

Mecz rozpocznie się o godz. 19, a telewizyjną transmisję będzie można obejrzeć w Eleven Sport. Dla Polaków starcie z Rosjanami będzie ostatnim sprawdzianem przed finałem Drużynowego Pucharu Świata. Reprezentacja Polski 8 lipca w Lesznie bronić będzie tytułu mistrzowskiego. Selekcjoner Marek Cieślak powołał szeroki skład, z którego wybierze pięciu zawodników na leszczyński turniej. W dziesiątce znalazło się trzech żużlowców Falubazu – Patryk Dudek, Jarosław Hampel i Piotr Protasiewicz. Pozostali reprezentanci to: Bartosz Zmarzlik, Przemysław Pawlicki (obaj Stal Gorzów), Piotr Pawlicki, Janusz Kołodziej (obaj Unia Leszno), Maciej Janowski (Sparta Wrocław) oraz juniorzy (w finale DPŚ rezerwowym może być młodzieżowiec) Maksym Drabik (Sparta) i Bartosz Smektała (Unia L.).

Sześciu z nich wystartuje w Ostrowie przeciwko Rosji. Z numerem 13 pojedzie Patryk Dudek, lider cyklu Grand Prix. – Patrząc na ostatnie zawody oraz na podium podczas Grand Prix Łotwy w Daugavpils, można powiedzieć, że z formą chłopaków wszystko jest OK. – stwierdził „Duzers”. – Do finału mamy jednak niecały miesiąc, który może dużo zmienić, poczekajmy więc parę chwil z dokładną oceną formy kadry. Współczuję trenerowi Cieślakowi, który stanie przed bardzo trudnym wyborem. Tor w Ostrowie jest bardzo dobry do ścigania, a jeśli będzie przygotowany tak dobrze, jak zawsze, to czeka nas niesamowite widowisko. Tutaj zawsze jest fajna atmosfera, kibice dopisują. Doskonale pamiętam zawody o Łańcuch Herbowy z 2015 roku, w którym zająłem drugie miejsce. Reprezentacja Rosji to drużyna, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdy zna nazwiska zawodników, którzy w niej startują oraz czego się można po nich spodziewać. Mecz na pewno będzie bardzo wyrównany, przetestujemy przy okazji różne ustawienia sprzętowe, myślę, że wynik będzie na naszą korzyść..

– Nasza drużyna składa się z bardzo dobrych i walecznych zawodników, każdy z nas będzie stanowić o jej sile – zapowiedział Grigorij Łaguta, lider rosyjskiej drużyny.

POLSKA – ROSJA

14 czerwca – godz. 19; stadion w Ostrowie Wlkp.; transmisja w Eleven Sport.

Polska: 9. Maciej Janowski, 10. Przemysław Pawlicki, 11. Bartosz Zmarzlik, 12. Janusz Kołodziej, 13. Patryk Dudek, 14. Piotr Pawlicki.

Rosja: 1. Andriej Kudriaszow, 2. Artem Łaguta, 3. Wiktor Kułakow, 4. Renat Gafurow, 5. Wadim Tarasienko, 6. Grigorij Łaguta.