Będzie nowy stadion! "Drugi pod względem jakości w Polsce" [ZDJĘCIA]

Podpisanie umowy na wykonanie stadionu

Podpisanie umowy na wykonanie stadionu (Mateusz Pojnar/Agencja Gazeta)

Blisko 2,8 mln zł będzie kosztował Zieloną Górę stadion futbolu amerykańskiego. Gotowy ma być na początku sierpnia. - Będziemy mogli być dumni, podobny obiekt jest tylko we Wrocławiu - mówi Tomasz Dzida z Dragons Zielona Góra

Do gry w futbol amerykański zostanie dostosowane boisko przy Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego przy ul. Botanicznej. Wykonawcami inwestycji będą firmy Hemet i Exalo Drilling. Stadion kosztuje prawie 2,8 mln zł. Ma być gotowy na początku sierpnia. – Proszę wszystkich, żeby się modlili o dobrą pogodę dla robotników – żartują szefowe firm.

Temat stadionu przewijał się w mediach od dłuższego czasu. – Wreszcie, po wielu perypetiach udało się wszystko doprowadzić do końca – cieszy się Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. – Mieliśmy problemy, ale wynikały one z uwarunkowań technicznych. Były związane z koniecznością znalezienia sposobu podłączenia energii elektrycznej. To był największy problem przy projektowaniu tego boiska.

Czy prezydent ogląda futbol amerykański?

– To dyscyplina widowiskowa i każdy pewnie miał okazję gdzieś jakiś mecz oglądać – odpowiada.

Przypomnijmy, że pomysł budowy stadionu do futbolu amerykańskiego wygrał głosowanie w budżecie obywatelskim. Mocno zabiegał o budowę klub Dragons Zielona Góra. Na co dzień trenuje w nim ok. 40 seniorów i 10 juniorów. Klub prowadzi też turniej futbolu flagowego [odmiana amerykańskiego], w którym biorą udział cztery miejskie szkoły. Z nowego stadionu będzie mogła korzystać szkoła przy ul. Botanicznej.

Mniej więcej tak będzie wyglądał stadion przy BotanicznejMniej więcej tak będzie wyglądał stadion przy Botanicznej UM Zielona Góra

– Jako Zielona Góra będziemy mogli być dumni z tego, co powstanie, bo podobny obiekt jest tylko i wyłącznie we Wrocławiu. Poza tym takiego stadionu w Polsce nie ma. To będzie drugi pod względem jakości obiekt w kraju – mówi Tomasz Dzida z Dragonsów.

Obecnie trybuna na stadionie przy Botanicznej może pomieścić 300, w porywach 350 osób. – Powstanie druga o podobnej pojemności, czyli łącznie będzie około 700 miejsc siedzących – dodaje Dzida.

Na boisku będzie sztuczna murawa z trawy syntetycznej. Zostanie wybudowana droga dojazdowa do boiska – odcinek między boiskiem a istniejącą drogą. Trybuny będą zadaszone. W inwestycję trzeba wliczyć budowę piłkochwytów czy oświetlenia wokół boiska.

Dragonsi sezon rozpoczynają w lipcu i mają już pomysł na uroczystość otwarcia stadionu. – Blisko współpracujemy z ambasadą amerykańską, gościliśmy już żołnierzy USA. Może zagramy z nimi? Kiedy dowiedzieli się, że taki obiekt powstaje, powiedzieli, że na pewno będą chcieli przyjechać.

Skomentuj:
Będzie nowy stadion! "Drugi pod względem jakości w Polsce" [ZDJĘCIA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX