Pogoda na niedzielę zamówiona. Falubaz pojedzie z Włókniarzem Częstochowa

Andreas Jonsson

Andreas Jonsson (FOT. GRZEGORZ SKOWRONEK)

Kibice żużla od początku sezonu z niepokojem śledzą prognozy pogody. Do tej pory wiosna jest wyjątkowo paskudna, wiele meczów PGE Ekstraligi trzeba było przekładać. Ale w niedzielę (7 maja) żużlowcom Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra i Włókniarza Częstochowa powinno się udać stanąć do rywalizacji.

Prognozy pogody – jak na maj – ciągle nie są dobre. Deszczu i niskich temperatur powietrza chyba wszyscy mamy już serdecznie dość. Pogoda w tym roku wyjątkowo przeszkadza żużlowcom, ale wszystko wskazuje na to, że w niedzielę trafi się pozytywna luka w złych prognozach i w Zielonej Górze dojdzie do ścigania. Ekantor.pl Falubaz o godz. 16.30 zmierzy się z Włókniarzem Częstochowa, beniaminkiem PGE Ekstraligi.

Faworytem starcia przy W69 są zielonogórzanie, którzy po klęsce w Lesznie (26:64) muszą szybko odrabiać starty. Spotkanie z Włókniarzem to doskonała ku temu okazja. Największą siłę częstochowskiej drużyny tworzą obecnie Słoweniec Matej Zagar i Duńczyk Leon Madsen. Z pewnością skutecznie ścigać się nie zapomnieli – choć najlepsze lata kariery sportowej mają już za sobą – Sebastian Ułamek, Rune Holta i Andreas Jonsson. Ten ostatni to bardzo dobrze znana postać zielonogórskim kibicom. Szwed przez pięć sezonów (2011-15) jeździł w barwach Falubazu.

Na zielonogórskim stadnie, jak zawsze, na kibiców czeka sporo atrakcji. W Strefie Falubaziaka, dzięki firmie Pstrykaczka każdy chętny będzie mógł zrobić żużlowe zdjęcie w specjalnej fotobudce. Kibice będą mieli do dyspozycji żużlowe gadżety, jak kask czy gogle. Fanów odwiedzą specjalni goście – Patryk Dudek i Andrzej Huszcza. Falubazowa fotobudka działać będzie od godz. 14.45. Na początek do wspólnych zdjęć z kibicami pozować będzie Patryk Dudek, którego później zmieni legenda zielonogórskiego żużla – Andrzej Huszcza. Pierwsze sto osób, które pokażą swoje fotografie otrzyma specjalną ramkę, którą będzie można ozdobić w barwy Falubazu.

Każdy, kto pojawi się w strefie otrzyma też falubazową, papierową czapeczkę do pokolorowania. Nie zabraknie stanowiska z odznakami i szalikami, dzięki czemu każdy Falubaziak zasiądzie na trybunach w pełni wyposażony w żółto-biało-zielone barwy.

Tradycyjnie w czasie meczu rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody wśród osób, które kupiły karnet lub bilet. W puli nagród są m.in. weekendowy pobyt w Norweskiej Dolinie w Szklarskiej Porębie, czy zaproszenie od Bowling Club Zielona Góra na grę w kręgle. To jednak nie wszystko. Rademenez, czyli nowy prezenter przy W69, przeprowadzi wśród kibiców zabawę w typowanie wyników poszczególnych biegów. Najlepsi typerzy otrzymają bilety na następne mecze w Zielonej Górze. Ciekawie zapowiada się przerwa po 13. wyścigu, kiedy wybrana z trybun osoba weźmie udział w konkursie Kapitalny Wzrok. Nagrodą w zabawie będzie bon na 100 zł od firmy Optyk Edor.

Niespodziankę dla kibiców szykują też dziewczyny z F16 Falubaz Girls. Tym razem Jagoda, Oliwia, Paulina, Sara i Dorota, czyli podprowadzające, dadzą się wykazać przy starcie swoim koleżankom, a same będą spacerowały po trybunach. Będzie więc wyjątkowa okazja do wspólnych zdjęć z dziewczynami, które można wysłać na adres f16@falubaz.com, a następnie liczyć na szczęście w głosowaniu na Facebooku. Autor zwycięskiego zdjęcia wygra dwa bilety na turniej Grand Prix w Warszawie.

EKANTOR.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA – WŁÓKNIARZ VITROSZLIF CROSSFIT CZĘSTOCHOWA

7 maja (niedziela) – godz. 16.30, stadion przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze; otwarcie kas: godz. 13, otwarcie bram stadionu i Strefy Falubaziaka: godz. 14.45, próba toru: godz. 16, prezentacja drużyn: godz. 16.15.

Falubaz: 9. Patryk Dudek, 10. Jarosław Hampel, 11. Jason Doyle, 12. Andriej Karpow, 13. Piotr Protasiewicz, 14. Sebastian Niedźwiedź, 15. Alex Zgardziński.

Włókniarz: 1. Leon Madsen, 2. Sebastian Ułamek, 3. Rune Holta, 4. Andreas Jonsson, 5. Matej Zagar, 6. Oskar Polis, 7. Michał Gruchalski.

Skomentuj:
Pogoda na niedzielę zamówiona. Falubaz pojedzie z Włókniarzem Częstochowa
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX