Medalistka olimpijska wraca do wysokiej formy. Ustrzeliła Puchar Wiosny

Sylwia Bogacka - reprezentantka Gwardii Zielona Góra - wygrała we Wrocławiu zawody o Puchar Wiosny.

Zielonogórzanka, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie, wyraźnie wraca do wysokiej formy. Sylwia Bogacka w swojej koronnej konkurencji – strzelaniu z karabinu sportowego, z trzech postaw – uzyskała bardzo dobry wynik. 581 punktów w eliminacjach dało jej trzecie miejsce. Finał już zdecydowanie wygrała, osiągając wynik 456,1 pkt. Młodsza koleżanka klubowa Sylwii – Natalia Kochańska – również rywalizowała w tym finale, zajęła czwarte miejsce (432,9 pkt.). W eliminacjach była piąta (575 pkt.).

W strzelaniach pistoletowych bardzo dobrze spisał się Grzegorz Długosz, który w konkurencji pistoletu pneumatycznego zdobył srebrny medal, kwalifikując się do finału z drugim rezultatem (571 pkt.). W finale obronił uzyskał 235,8 pkt. W swojej drugiej konkurencji – strzelaniu z pistoletu dowolnego – w finale zajął czwarte miejsce (141,6 pkt.).

W rywalizacji kobiet Krystyna Macur była ósma w pistolecie pneumatycznym (374 pkt. w eliminacjach i 114,5 w finale).

Zielonogórscy strzelcy już niedługo, w większym składzie, wrócą do Wrocławia. Tydzień po świętach staną tam do rywalizacji w pierwszej rundzie Pucharu Polski w strzelaniach karabinowych i pistoletowych.

Skomentuj:
Medalistka olimpijska wraca do wysokiej formy. Ustrzeliła Puchar Wiosny
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX