Patryk Dudek odsłonił swoją tablicę w Gorzowie. "Jak w Hollywood" [ZDJĘCIA]

Hans Nielsen i Patryk Dudek odsłonili swoje tablice w gorzowskiej alei zwycięzców Memoriału Edwarda Jancarza

Hans Nielsen i Patryk Dudek odsłonili swoje tablice w gorzowskiej alei zwycięzców Memoriału Edwarda Jancarza (FOT. IRENEUSZ KLIMCZAK)

Patryk Dudek, żużlowiec Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra, odsłonił w Gorzowie swoją pamiątkową tablicę. Został uhonorowany jako ubiegłoroczny zwycięzca memoriału Edwarda Jancarza. Kolejny turniej w niedzielę 9 kwietnia.

Razem z Patrykiem Dudkiem swoją tablice odsłonił wielki przed laty duński mistrz żużla Hans Nielsen. On z kolei triumfował w pierwszym memoriale w 1992 r. Sukces powtórzył pięć lat później. Aleja żużlowych gwiazd w Gorzowie powstaje przy zejściu z mostu, naprzeciwko Spichlerza. Tam stanie wkrótce pomnik pierwszego indywidualnego mistrza Polski ze Stali Gorzów – Edmunda Migosia. A swoje pamiątkowe tablice odsłonią inni zwycięzcy zawodów poświęconych Edwardowi Jancarzowi, legendzie gorzowskiego klubu.

– Czuję się jak w Hollywood – mówił Patryk Dudek. – Wystartuję w kolejnym memoriale w najbliższą niedzielę, nie odmówię też udziału w kolejnych, bo to fajna impreza w mocnej stawce. Być może będą potrzebne kolejne tablice, choć nie napinam się specjalnie akurat na ten turniej. Mamy początek sezonu, czas wielu testów, ale oczywiście gdy jeździsz z przodu to humor dopisuje i pewność siebie błyskawicznie wzrasta.

„Duzers” i Hans Nielsen z racji dużej różnicy wieku nigdy nie spotkali się na torze. – Podpatrywałem jednak wielkiego mistrza na filmikach, bo ma w kolekcji bardzo wiele świetnych, widowiskowych akcji – przyznał zielonogórski żużlowiec. – To zaszczyt, że moja tablica i odciśnięta na niej dłoń jest obok dłoni takiej sławy. Będę walczył, by kiedyś i Hans Nielsen mógł powiedzieć, że w Gorzowie ma tablicę obok Dudka, który też w żużlu coś tam zdziałał.

Hans Nielsen odwdzięczył się zawodnikowi Falubazu komplementem. – Patrykowi życzę oczywiście mistrza świata – mówił duński król speedway’a. – Choć sam już nie jeżdżę to nadal śledzę to, co dzieje się w żużlu [czterokrotny indywidualny mistrz świata ostatnio prowadzi reprezentację Danii – red]. Bardzo mi miło, że zostanie po mnie tak fajny ślad w Gorzowie, mieście żyjącym żużlem. Przyznam, że moich wygranych w memoriale nie pamiętam. Za to mam w pamięci swoje starty z Edwardem Jancarzem. To był znakomity zawodnik, parę razy świetnie się pościgaliśmy.

– Wybór miejsca dla memoriałowej alei nie jest przypadkowy. To przecież główna droga kibiców na gorzowski stadion, gdzie regularnie rozrasta się Aleja Sław Stali Gorzów – powiedział Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali Gorzów. – Liczę, że jeszcze w tym roku odsłonimy kolejną tablicę memoriałowego zwycięzcy, a przed lipcowymi, indywidualnymi mistrzostwami Polski, pomnik Edmunda Migosia, do którego każdy kibic może się dołożyć. Z każdego kupionego biletu na niedzielny turniej pięć złotych zostanie przeznaczone właśnie na budowę pomnika.

14. Memoriał Edwarda Jancarza rozpocznie się o godz. 16.30. Transmisję z turnieju przeprowadzi telewizja nc+. Oprócz Patryka Dudka wystartuje jeszcze dwóch zawodników Ekantor.pl Falubazu – Piotr Protasiewicz i Jarosław Hampel. Dwa dni wcześniej – w piątek 7 kwietnia – Patryk Dudek ścigał się będzie w innym okolicznościowym turnieju – Memoriale Alfreda Smoczyka w Lesznie (godz. 18).

Lista startowa Memoriału Edwarda Jancarza: 1. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów), 2. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra), 3. Andreas Jonsson (Szwecja, Włókniarz Częstochowa), 4. Martin Vaculik (Słowacja, Stal Gorzów), 5. Nicki Pedersen (Dania, Fogo Unia Leszno), 6. Niels Kristian Iversen (Dania, Stal Gorzów), 7. Tomas Jonasson (Szwecja, Stal Gorzów), 8. Emil Sajfutdinow (Rosja, Fogo Unia Leszno), 9. Leon Madsen (Dania, Włókniarz Częstochowa), 10. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno), 11. Jarosław Hampel (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra), 12. Grigorij Łaguta (Rosja, ROW Rybnik), 13. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów), 14. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów), 15. Antonio Lindback (Szwecja, GKM Grudziądz), 16. Piotr Protasiewicz (Eksntor.pl Falubaz Zielona Góra).

Skomentuj:
Patryk Dudek odsłonił swoją tablicę w Gorzowie. "Jak w Hollywood" [ZDJĘCIA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX