Jarosław Hampel z dwuletnim kontraktem w Falubazie! [WIDEO]

To, co było jasne już znacznie wcześniej, w piątek przybrało kształt oficjalny - najlepszy polski żużlowiec Jarosław Hampel będzie ścigał się w barwach Stelmetu Falubazu Zielona Góra.
Jarosław Hampel, uczestnik cyklu Grand Prix, ostatnio reprezentant leszczyńskiej Unii, związał się z zielonogórskim klubem na dwa lata. O tym transferze mówiło się już od kilku tygodni, ale dopiero w piątek doszło do oficjalnego podpisania kontraktu zawodnika z Falubazem. "Mały" z zielonogórską drużyną spędzi przynajmniej dwa sezony. - Rozmowy na temat kontraktu już dawno się zakończyły, media natomiast w różny sposób dawały rozgłos całej sprawie - mówił Jarosław Hampel, którego kilka dni temu przypisywano do bydgoskiej Polonii. - Większość informacji nie była prawdziwa, czytając niektóre doniesienia nieźle się uśmiałem - dodał żużlowiec.

Do zawarcia umowy doszło w nietypowym miejscu, w Gimnazjum w podzielonogórskim Drzonkowie. - Od dawna panuje tu świetny Falubazowy klimat, dlatego zdecydowaliśmy się na to miejsce - Marek Jankowski, prezes spółki ZKŻ SSA prowadzącej ekstraligowy zespół mówił do młodych kibiców, którzy owacyjnie przyjęli nowego zawodnika Falubazu.

- Nasze rozmowy z Jarosławem Hampelem rozpoczęły się dwa lata temu - zdradził Robert Dowhan, szef Falubazu. - Wtedy prowadziliśmy je na luzie, strony mogły zbliżyć się dopiero po tym, gdy zawodnikowi skończył się kontrakt w Lesznie. Ostatnie doniesienia o podróżach Jarka po Polsce i negocjacjach z innymi klubami były nieprawdziwe. Mamy do czynienia z profesjonalistą i człowiekiem odpowiedzialnym. Ani zawodnik, ani nasz klub nie pozwoliliby sobie na to, by Jarek wyjechał na urlop bez konkretnych ustaleń. Kontraktu nie mieliśmy podpisanego, ale umowa dżentelmeńska została zawarta już dawno.

- To prawda, warunki kontraktu ustaliliśmy już jakiś czas temu, nasze negocjacje były bardzo krótkie - stwierdził Jarosław Hampel. - Zamierzam zostać w Falubazie na dłużej, mam nadzieję, że spełnię oczekiwania kibiców i będę jednym z liderów drużyny, która wróci na ekstraligowy tron.