Sport.pl

Kapitan Falubazu: Treningi we własnym zakresie to nie problem

Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra niebawem rozpoczną kondycyjne przygotowania do nowego sezonu. Klub tym razem nie organizuje swoim zawodnikom wspólnych treningów, ale przed sezonem planuje zabrać zespół na trzy zgrupowania, m.in. narciarski i z motocyklami na południe Europy.
- Jeśli chodzi o treningi kondycyjne, to w tym roku organizuję to sobie we własnym zakresie, ale nie jest to problem, bo wielokrotnie już tak się przygotowywałem i przynosiło to efekty - mówi kapitan Falubazu Piotr Protasiewicz na łamach swojego serwisu. - Będzie to sprawdzony schemat, który funkcjonuje od wielu lat, tak więc rewolucji w tym przypadku nie przewiduję. Wierzę w to, że będę przygotowany do sezonu jeszcze lepiej niż w tym roku i będę miał więcej szczęścia, a w efekcie wynik będzie lepszy.

- W tym momencie w warsztacie trwają prace przy sprzęcie - dodaje "Protas". - Większość silników jest już przygotowana i odstawiona. Nowe jednostki, które zostaną zakupione, tworzą się w tym momencie u tunerów. Będziemy testować je wiosną, gdzieś na południu Europy. Jeśli chodzi o wyjazd zagraniczny, to nic samemu nie planuję, gdyż w tym roku przygotował to klub. Mamy przewidziane treningi w Gorican i Krsko, tak więc sam nigdzie nie jadę. Kwestią pozostają jedynie warunki atmosferyczne oraz długość pobytu. Ja tym razem nie będę miał do testowania tak dużo sprzętu, bo większość jest już sprawdzona. Myślę, że nie będę potrzebował tygodniowej wyprawy, a jedynie 2-3 dni w dobrej pogodzie. To będzie dobre przetarcie przed pierwszymi treningami w Polsce.

Więcej o: