Sport.pl

2,5 tys. grzywny i zakaz stadionowy. Za gołą pupę

Kibic Stali Gorzów, który pokazał nagie pośladki na zielonogórskim stadionie, został błyskawicznie przesłuchany i skazany. Sąd wymierzył mu karę 2,5 tys. zł grzywny i nałożył zakaz stadionowy na dwa lata.
Kibic Stali Gorzów w niedzielę oglądał żużlowe lubuskie derby na zielonogórskim stadionie. W pewnej chwili wskoczył na dach toi toia w sektorze gości. Nie chciał zejść, choć próbowali go ściągnąć ochroniarze. Zamiast tego zdjął spodnie i wypiął gołe pośladki w stronę murawy. Wybryk zarejestrował monitoring. Policjanci zatrzymali kibica, gdy opuszczał trybuny. Miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Andrzej Ś., 29-latek z Drezdenka, został w trybie przyspieszonym przesłuchany w zielonogórskim sądzie. Kibic usłyszał zarzut zakłócania porządku publicznego poprzez nieobyczajny wybryk oraz złamania przepisów karnych ustawy o zabezpieczaniu imprez masowych. Sędzia obejrzał nagranie z monitoringu i długo nie zastanawiał się nad wyrokiem. 29-latek musi zapłacić 2,5 tys. zł grzywny i kolejne 350 zł kosztów postępowania sądowego. Dostał także zakaz stadionowy na dwa lata.

Więcej o: