Świąteczny maraton z żużlem. Co nas czeka w miasteczku kibica [WIDEO]

W świąteczną środę zielonogórzanie mogą wybrać się na żużlowy maraton. Co podczas niego? Dwie ciekawe imprezy na stadionie i atrakcje w miasteczku kibica.
Motocykle na stadionie żużlowym przy ul. Wrocławskiej zawarczą już o godz. 11. Turniej o Puchar MACEC poprowadzi kibiców drogą po miejscach nieco dla żużla egzotycznych. Zobaczymy w akcji m.in. zawodników z Rumunii, Węgier, Bułgarii, Ukrainy. Oczywiście nie zabraknie Polaków. Biało-czerwonych barw bronić będą m.in. Adam Strzelec i Łukasz Jankowski z zielonogórskiego Falubazu.

A wieczorem prawdziwe żużlowe święto, najważniejsza krajowa impreza sezonu - finał indywidualnych mistrzostw Polski. Start o godz. 18. Faworytami gospodarzy będą Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek i Krzysztof Jabłoński.

Łączony bilet na obie imprezy kosztuje w przedsprzedaży 25 zł (w środę będzie o 5 zł droższy).

Kibice, którzy zechcą obejrzeć oba turnieje, nie będą musieli spędzić całego dnia na stadionie. Mogą m.in. odwiedzić specjalnie zorganizowane miasteczko kibica, które usytuowane zostanie na parkingu za trybuną K.

- Będzie mnóstwo atrakcji, zapraszamy całe rodziny, nastawiamy się na spore atrakcje dla dzieci - powiedział Marcin Grygier, który koordynuje organizację miasteczka kibica. - Będzie dużo gastronomii, na telebimach wyświetlane będą finały IMP z poprzednich lat. Będzie można spotkać zawodników z turnieju MACEC. Dzieci będą malowały kaski z gipsu. Rozłożona zostanie makieta stadionu żużlowego, którą dzieci przez cały dzień będą malowały kredami. Będą zabawy z nagrodami, ustawimy boisko ze sztuczna trawą, zjeżdżalnie, trampoliny.

Zobacz, co Marcin Grygier mówił o atrakcjach w miasteczku kibica.