Żużlowe derby: drugie podejście. Tym razem ma nie padać

Prognozy pogody są łaskawe dla żużlowców. Tym razem w Zielonej Górze ma nie padać, dlatego będzie można rozegrać lubuskie derby. Czy po sukcesie w Lesznie zielonogórska drużyna pójdzie za ciosem?
Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra i Stali Gorzów mieli ścigać się 29 lipca. Do pojedynku nie doszło, bo wtedy nad zielonogórskim stadionem przeszło oberwanie chmury. Tor został zalany tak mocno, że nie było nawet sensu podejmować próby osuszania go. Zespoły umówiły się więc na inny termin, obie ekipy były zgodne - przekładamy mecz na 7 sierpnia. Derby rozpoczną się dopiero o godz. 20.30. Tak późna pora to m.in. wynik ustaleń z telewizją. TVP Sport w swoją olimpijską ramówkę wkomponuje we wtorek mecz w Zielonej Górze.

Obie lubuskie drużyny są już bardzo blisko zagwarantowania sobie miejsca w czołowej czwórce ekstraligowej tabeli. W tym sezonie tylko cztery najlepsze zespoły staną do rywalizacji w play-off. Falubaz mocno zbliżył się do strefy medalowej po niedzielnym sukcesie w Lesznie. Zielonogórzanie wygrali wysoko (51:39) i pewnie w derbach na własnym torze będą mieli dużą chęć pójść za ciosem. Tylko czy pozwolą im na to stalowcy, wśród których w tym roku pierwszoplanowe role odgrywają Duńczycy Niels Iversen i Michael Jenssen. Słabiej ściga się Tomasz Gollob, ale w jego odrodzenie wierzy nawet trener Falubazu Rafał Dobrucki. - Tomasz Gollob ewidentnie ma swoje kłopoty, ale nie zdziwiłbym się wcale, gdyby pojechał u nas wyśmienicie - powiedział "Rafi", a kapitan zielonogórskiej drużyny Piotr Protasiewicz dodał: - Nie upajajmy się sukcesem w Lesznie, to będzie nowy dzień, inny tor, wszystko inne. Dobrze, że udało nam się wygrać w Lesznie, bo w końcówce sezonu zasadniczego czeka nas trudny układ spotkań. Przyjeżdża do nas Gorzów, a wiemy, jakie emocje towarzyszą derbom. Gdybyśmy polegli w Lesznie było jeszcze bardziej gorąco, a tak mimo że będzie duże ciśnienie, mamy jakiś zawór bezpieczeństwa w postaci trzech punktów zdobytych na Unii. Patrzymy w przyszłość z optymizmem.

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - STAL GORZÓW

Wtorek - godz. 20.30, stadion przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze (otwarcie bram stadionu o godz. 19). Transmisja w TVP Sport.

Pierwszy mecz: 21:44, punkt bonusowy zdobędzie lepsza drużyna w dwumeczu.

Falubaz: 9. Piotr Protasiewicz, 10. Łukasz Jankowski, 11. Aleksandr Łoktajew, 12. Rune Holta, 13. Andreas Jonsson, 14. Adam Strzelec, 15. Patryk Dudek.

Stal: 1. Michael Jensen, 2. Tomasz Gollob, 3. Niels Iversen, 4. Matej Zagar, 5. Krzysztof Kasprzak, 6. Bartosz Zmarzlik, 7. Adrian Cyfer.