Sport.pl

Żużlowe derby odbędą się 7 sierpnia, jeśli nie będzie wyścigów w Szwecji

W poniedziałek nie poznamy terminu powtórki odwołanych w niedzielę lubuskich derbów żużlowych. O tym, czy dogadana przez oba kluby data 7 sierpnia będzie obowiązująca, przekonamy się we wtorek wieczorem.
Mecz Stelmetu Falubazu Zielona Góra ze Stalą Gorzów został w niedzielę odwołany, bo ulewa zbyt mocno zmoczyła tor. Lubuskie kluby szybko doszły do porozumienia w sprawie nowego terminu derbów. Wszystkim pasuje wtorek 7 sierpnia, ale... - W przypadku tej daty może dojść do kolizji z terminami ligi szwedzkiej - powiedział prezes stowarzyszenia Stali Ireneusz Maciej Zmora.

Na 7 sierpnia nie jest wprawdzie zaplanowana ligowa kolejka Elitserien, ale jest to termin rezerwowy dla ewentualnie odwołanych spotkań. Dlatego jeśli któryś z wtorkowych meczów w Szwecji zostanie przełożony, to właśnie na 7 sierpnia. W tej sytuacji zarządcy lubuskich klubów zwróciły się do Żużlowej Ekstraligi, by ta zezwoliła im na ustalenie nowego terminu derbów dopiero po zakończeniu wtorkowych spotkań ligi szwedzkiej. Falubaz ze Stalą pojadą 7 sierpnia, jeśli szwedzkie mecze z udziałem zawodników obu zespołów nie zostaną przełożone. W innym wypadku będzie trzeba ustalić nowy termin pojedynku w Zielonej Górze.

Wszystkie bilety na derby zachowują ważność, ale kibice maja możliwość ich zwrotu. Mogą to zrobić do środy - 1 sierpnia - w punktach nabycia wejściówek za okazaniem paragonu.

Więcej o: