Falubaz faworytem w meczu ze Spartą. Dlatego wypada wygrać

?Tylko zwycięstwo, Falubaz tylko zwycięstwo!? - przyłączamy się do przyśpiewki zielonogórskich kibiców, bo nie wyobrażamy sobie tego, by żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra w niedzielę nie wygrali u siebie ze słabą w tym sezonie Spartą Wrocław.
Wrocławski zespół zdobył w tym sezonie cztery punkty i jak na razie jest najsłabszy w Ekstralidze. Sparta wygrała z Wybrzeżem Gdańsk i Marmą Rzeszów, czyli drużynami, z którymi w tym sezonie będzie rywalizować o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywek. Co w takim razie czeka wrocławian w wyjazdowej konfrontacji z zielonogórskim teamem, który ma ambicje walczyć o najcenniejsze trofea? - Każdy mecz w Ekstralidze jest trudny, ciężko się musimy napracować, by uzyskać dobry wynik - takie słowa często słyszymy od zielonogórskich żużlowców i trenera Rafała Dobruckiego. Zgoda, to wszystko prawda, przecież za darmo nikt punktów nie oddaje. Ale są w lidze zespoły, które nawet, gdy ich żużlowcy wznoszą się na wyżyny swoich umiejętności, to nie sprostają faworytom, szczególnie na obcych torach. Do takiej sytuacji pewnie dojdzie w niedzielę w Zielonej Górze. Zdecydowanym faworytem jest Falubaz. W sporcie różne cuda już oglądaliśmy, gdyby zielonogórzanie nie wygrali ze Spartą, to można byłoby obwieścić cud sezonu. My jednak nie przewidujemy tym razem niedzieli cudów, dwa punkty z pewnością zostaną w Zielonej Górze.

Mecz rozpocznie się już o godz. 16. Tak wcześnie, dlatego by dać szansę kibicom obejrzenia kolejnych spotkań piłkarskich mistrzostw Europy.

W awizowanym składzie Falubazu nie ma najskuteczniejszego w tym sezonie zawodnika Falubazu Patryka Dudka. - Po ostatnich słabszych startach postanowiliśmy odsunąć go od składu - żartował trener Rafał Dobrucki, a "Duzers" mu wtórował: - Myślę, że na treningu przed meczem dobrze się zaprezentuję i wrócę do składu, ostatnio byłem trochę w słabszej formie, a do tego zbijałem KSM - śmiał się junior Falubazu.

Patryk Dudek na pewno stanie do rywalizacji przeciwko wrocławianom, ale nie wiadomo, z której pozycji przystąpi do meczu. Być może zastąpi słabego ostatnio Jonasa Davidssona, a może tradycyjnie pojedzie z pozycji juniora. - Rozważamy różne koncepcje, również taką, by za Jonasa Davidssona pojechał Łukasz Jankowski - mówił Rafał Dobrucki. - Jonas to obecnie nasz największy znak zapytania, jest w kiepskiej formie, a najgorsze jest to, że niewiele robi, by poprawić swoją jazdę. Jak ostatecznie będzie wyglądał nasz skład w niedzielę okaże się po przedmeczowych treningach.

Na zajęciach przed meczem ze Spartą w Zielonej Górze mieli stawić się wszyscy zawodnicy z szerokiej kadry Falubazu, oprócz Andreasa Jonssona, który do zespołu mistrzów Polski dołączy prosto z turnieju Grand Prix Danii w Kopenhadze.

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - BETARD SPARTA WROCŁAW

Niedziela - godz. 16, stadion przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze.

Falubaz: 9. Andreas Jonsson, 10. Jonas Davidsson, 11. Rune Holta, 12. Aleksandr Łoktajew, 13. Piotr Protasiewicz, 14. Kacper Rogowski, 15. Patryk Dudek lub Adam Strzelec.

Sparta: 1. Sebastian Ułamek, 2. Dennis Andersson, 3. Tomasz Jędrzejak, 4. Tyron Proctor, 5. Fredrik Lindgren, 6. Patryk Malitowski, 7. Patryk Dolny.