Sport.pl

Kibice nie polecą samolotem do Gdańska. Może uda się do Rzeszowa

W najbliższą niedzielę 180 kibiców Stelmetu Falubazu Zielona Góra miało polecieć samolotem do Gdańska na mecz żużlowej Ekstraligi. Było sporo chętnych, ale lot odwołano.
To efekt wyroku, jaki w poniedziałek wydała Ekstraliga Żużlowa na zielonogórski klub. Według niego Falubaz przez rok nie może organizować wyjazdów swoich kibiców na mecze ekstraligowe. Takie orzeczenie to efekt zachowania grupy zielonogórzan podczas i po derbowym spotkaniu w Gorzowie. Kibice wnieśli na stadion i odpalali race, wywiesili transparent o treści wulgarnej, a według policji kibole Falubazu rzucali w mundurowych m.in. butelkami i puszkami. Policjanci wystrzelili w powietrze trzy serie z broni gładkolufowej. - Nie zgadzamy się z wyrokiem Ekstraligi i na pewno się od niego odwołamy - powiedział Marek Jankowski, członek zarządu zielonogórskiego klubu. - Nie mogą cierpieć wszyscy kibice, dlatego, że kilku z nich rozrabiało. Najbardziej agresywni zostali już zatrzymani. Poza tym w regulaminie Ekstraligi takich kar nie ma, dlatego czekamy na uzasadnienie wyroku.

Zarządcy Falubazu uważają, że lot do Gdańska mógłby się odbyć, ale klub nie chce wywoływać kolejnych kontrowersyjnych tematów. - Moglibyśmy przecież wycieczkę nazwać zwiedzaniem Trójmiasta, lub coś w tym rodzaju, ale nie chcemy podgrzewać gorącej już atmosfery - mówił Marek Jankowski. - Z wyrokiem się nie zgadzamy, a kibicom postaramy się zrekompensować odwołanie lotu do Gdańska organizując przelot na mecz do Rzeszowa 22 lipca.

Na samolot do Gdańska zapisało się już ponad sto osób. Jeśli ci kibice zechcą polecieć w lipcu do Rzeszowa, to automatycznie znajda się na liście pasażerów tego lotu.

Na mecz Falubazu z Lotosem Wybrzeżem Gdańsk miało polecieć 180 zielonogórskich kibiców. Na lotnisku w Babimoście miał czekać na nich Airbus A320. Członkowie Stowarzyszenia Kibiców Tylko Falubaz mieli zapłacić za bilety 390 zł, posiadacze karnetów na sezon 2012 - 490 zł, pozostałe osoby - 690 zł. Zainteresowanie lotem było duże, w pierwszej godzinie zapisów zgłosiło się ponad 40 kibiców. Przed rokiem zielonogórski klub zorganizował lot na mecz do odległego Rzeszowa, na pokład Boeinga 737 400 weszło 162 fanów Falubazu. Bilety w cenie 400 zł (kibice z SKTF zapłacili 260 zł) rozeszły się w cztery godziny.

Więcej o: