Stal odrzuca prośbę kibiców Falubazu, nie obniży cen biletów

Na nic zdał się apel kibiców z Zielonej Góry. Zarządcy Stali nie zmienili decyzji, dlatego fani Stelmetu Falubazu za wejście na żużlowe derby w Gorzowie będą musieli zapłacić aż 60 zł.
Ekstraligowe lubuskie derby już w najbliższą niedzielę. Biletów w zasadzie już nie ma. Gorzowski klub - gospodarz zawodów - przekazał zielonogórskim kibicom 885 wejściówek. Cena: 60 zł. To bardzo drogo, dlatego biorąc jeszcze pod uwagę koszt dotarcia na mecz, Stowarzyszenie Kibiców Tylko Falubaz wysłało do Stali Gorzów pismo, w którym proponowało, by ci kibice Falubazu, którzy najczęściej jeżdżą na spotkania wyjazdowe, zostali potraktowani ulgowo. Zielonogórzanie zaproponowali nawet cenę biletu - 35 zł.

Pomysł poparli...kibice Stali Gorzów, licząc na podobne potraktowanie przed rewanżem w Zielonej Górze. - Nie ma problemu, jeśli Stal zgodzi się na obniżenie cen biletów dla naszych kibiców, my zrobimy to również w stosunku do gorzowian przed meczem na naszym stadionie - mówił Marek Jankowski, członek zarządu zielonogórskiego klubu. - Potwierdziliśmy to w piśmie wysłanym do Stali. Uważamy, że oba kluby powinny wspierać swoich najwierniejszych kibiców, którzy jeżdżą za drużyną po całej Polsce i z tego tytułu ponoszą niemałe koszty.

Stal nie poszła na rękę zielonogórzanom, za obejrzenie derbów będą oni musieli zapłacić najwięcej. Ceny biletów dla kibiców Stali są niższe - normalne kosztują 45 i 55 zł. - Nie widzimy powodu, aby kibice drużyny ZKŻ-u mieli prawo kupić bilety na mecz derbowy w Gorzowie taniej niż kibice gorzowskiej Stali - przekazał portalowi Stalgorzow.pl Ireneusz Maciej Zmora, wiceprezes zarządu Stali. - Bardzo cenimy doping wiernych fanów i liczymy również, iż w najbliższą niedzielę będą oni naszym ósmym zawodnikiem, o co ich gorąco prosimy. Chcemy również, aby 29 lipca kibice Stali w jak największej liczbie stawili się na meczu rewanżowym w Zielonej Górze, aby wspierać naszą drużynę. Z tego też względu zarząd podjął decyzję, iż pokryje koszty wynajęcia przez Stowarzyszenie Kibiców Stali Gorzów "Stalowcy" autokarów na to wydarzenie. Jednocześnie liczymy, iż ceny biletów dla gorzowskich kibiców będą adekwatne do oferowanych na zielonogórskim stadionie standardów.

Już wiadomo ile gorzowscy kibice zapłacą w lipcu za bilety na mecz w Zielonej Górze. - Tak, jak ustaliliśmy wcześniej, gorzowianie zapłacą za wejściówki tyle samo, co nasi kibice teraz - powiedział Marek Jankowski. - Bilety na sektor gości będą kosztowały 60 zł, nawet jeśli ceny na pozostałe miejsca na stadionie będą inne.

SPRZEDAŻ BILETÓW W ZIELONEJ GÓRZE

kasy stadionu przy ul. Wrocławskiej - środa, czwartek (godz. 14-19): dla kibiców, którzy mają na koncie minimum 15 wyjazdów na mecze Falubazu, piątek (od godz. 10): sprzedaż otwarta.

Więcej o: