Sport.pl

Piotr Protasiewicz: Derby to będzie inna para kaloszy

Kapitan Stelmetu Falubazu Zielona Góra - Piotr Protasiewicz - dobrze spisał się na gorzowskim torze w finale Złotego Kasku. Gdyby nie wpadka w ostatnim starcie, to mógł nawet wygrać turniej. Żużlowiec wróci do Gorzowa już w niedzielę, razem z całym Falubazem, na derbowy pojedynek w Ekstralidze.
- Całe zawody były dobre, oprócz końcówki. Ten ostatni wyścig kompletnie mi nie wyszedł - relacjonuje Piotr Protasiewicz za pośrednictwem swojego serwisu. - Pretensje mam tylko do siebie, że nie pilnowałem trzeciego miejsca. Przecież na początku jechałem przed Grześkiem [Zengotą - red.], ale zacząłem zabierać się za Patryka [Dudka - red.] i przez to straciłem tą trzecią pozycję. Nie byłem do końca zorientowany w sytuacji w tabeli i okazało się, że dało mi to bieg dodatkowy. Ale jak to się mówi, za błędy trzeba płacić.

Gdyby "Protas" przypilnował w ostatnim wyścigu tego jednego punktu stanąłby do barażu o turniejowe zwycięstwo, a tak został skazany na bieg dodatkowy o trzecią lokatę. Nie wygrał go. Zielonogórzanina wyprzedziło dwóch rywali, dlatego ostatecznie kapitan Falubazu został sklasyfikowany na piątej pozycji.

- Mimo, że nie stanąłem na podium to uważam, że pojechałem dobre zawody. Mam nadzieję, że moja najlepsza forma powraca - mówił Piotr Protasiewicz. - Dobrze mi się jedzie i czuję się w miarę pewnie na motocyklu. Potrzebuję kilku kolejnych dobrych meczów w Polsce i Szwecji. Jestem teraz na drodze powrotu do dobrej formy. Dużo pracujemy i jak na razie są tego efekty.

W najbliższą niedzielę w Gorzowie rozegrane zostaną lubuskie derby. Czy start Piotra Protasiewicza i jeszcze trzech innych zawodników Falubazu w finale Złotego Kasku sprawi, że zielonogórzanom będzie łatwiej rozgryźć tajniki gorzowskiej nawierzchni. - To zupełnie inna para kaloszy i tor na pewno będzie zupełnie inny - twierdzi "Protas". - Gorzów od początku roku jeździł na bardziej przyczepnej nawierzchni, więc wiemy jakich warunków możemy się spodziewać. Absolutnie nie ma co się sugerować wynikami Złotego Kasku.

Nie sugerujemy się więc fatalnym wynikiem Rune Holty, który zdobył ledwie trzy punkty. Może w derbach będzie lepiej.

Więcej o: