Sport.pl

Kibice Falubazu apelują do Stali Gorzów: Obniżcie ceny biletów na derby

13 maja rozegrane zostaną lubuskie derby żużlowe w Gorzowie. Stal przygotowała bilety dla zielonogórskich kibiców po 60 zł za sztukę. Fani Falubazu proszą gorzowski klub o obniżenie ceny.
Gorzowski klub przekaże kibicom z Zielonej Góry 852 wejściówki. Każdą z nich wyceniono na 60 zł. To dużo. Biorąc pod uwagę koszt dotarcia na mecz, wyjazd za swoją drużyną staje się bardzo drogi. Dlatego Stowarzyszenie Kibiców Tylko Falubaz wysłało do Stali Gorzów pismo, w którym proponuje, by ci kibice Falubazu, którzy najczęściej jeżdżą na mecze wyjazdowe w jakiś sposób zostali nagrodzeni. Zaproponowano nawet cenę biletu - 35 zł.

Kibice Stali Gorzów poparli pomysł zielonogórzan, liczą bowiem na podobne potraktowanie w Zielonej Górze. W tej sytuacji kibice Falubazu zwrócili się do zielonogórskiego klubu z propozycją, by przed derbowym rewanżem w Zielonej Górze 29 lipca gorzowianie nie musieli zbyt wiele płacić za bilety. - Wyraziliśmy na to zgodę, dlatego kibice gorzowscy za bilet na mecz w Zielonej Górze zapłacą tyle samo, co zielonogórzanie przed spotkaniem w Gorzowie - powiedział Marek Jankowski, członek zarządu zielonogórskiego klubu. - Potwierdziliśmy to w piśmie wysłanym do Stali Gorzów. Uważamy, że oba kluby powinny wspierać swoich najwierniejszych kibiców, którzy jeżdżą za drużyną po całej Polsce i z tego tytułu ponoszą niemałe koszty.

Stal miała zielonogórzanom przekazać bilety w piątek. Operację przesunięto na poniedziałek, wtedy gorzowski klub podejmie decyzję związaną z propozycją kibiców Falubazu.

Więcej o: