Sport.pl

Holta: Jestem szczęśliwy, Dobrucki: To finał ciężkiej pracy [WIDEO]

Żużlowi mistrzowie Polski po nieudanym początku sezonu, wszystkich zaskoczyli na toruńskiej Motoarenie. Wysoko pokonali faworyzowanych gospodarzy. - Nie było łatwo, choć wynik na to raczej nie wskazuje - mówił Rafał Dobrucki, trener Stelmetu Falubazu Zielona Góra po zwycięstwie 51:39. - Przygotowaliśmy się do meczu od początku tygodnia, a tu był finał ciężkiej pracy.
Jednym z bohaterów Falubazu był 18-letni Sasza Łoktajew, który z zaskakującą swobodą ogrywał liderów Unibaksu. Zdobył na tyle dużo punktów, że Rafał Dobrucki posłał go do boju w wyścigach nominowanych, w których zabrakło miejsca m.in. dla kapitana zespołu Piotra Protasiewicza. - Było bardzo ciężko, dawno nie jeździłem na tym torze, ostatni raz chyba w 2010 roku - mówił Łoktajew. - Ale przed meczem miałem dobry trening, bo w piątek i w sobotę startowałem w zawodach. Na pewno mi to pomogło przed startem w Toruniu.

A co pomogło Rune Holcie, o którym jeszcze niedawno Dobrucki mówił, że jest nieprzygotowany do sezonu? "Rysiek", który zawalił pierwszy mecz sezonu w Bydgoszczy, tym razem spisał się, jak na jednego z liderów przystało. - Chciałem pokazać, że wciąż potrafię się ścigać. To jest moja praca, jestem profesjonalistą - powiedział Rune Holta dla Falubaz.com. - Pierwsze spotkanie było w moim wykonaniu słabe. To jest dopiero początek sezonu, nie możemy popadać w panikę, tylko powoli pracować i mieć nadzieję, że będzie dobrze. Wszystko mi zagrało i dobrze pojechałem. Jestem szczęśliwy. Wykonaliśmy świetną robotę i myślę, że w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo.

W klęskę nie mogli uwierzyć gospodarze spotkania. - Wiedziałem, że czeka nas ciężkie spotkanie, ale nie spodziewałem się, że przegramy jakiś mecz w Toruniu - mówił Adrian Miedziński, a trener torunian Mirosław Kowalik dodał: - Brak mi słów, nie mogę otrząsnąć się po tej porażce.

Zobacz konferencję prasową po meczu w Toruniu.Więcej o: