Holta odsunięty od składu Falubazu! Z "Jaskółkami" pojedzie Davidsson

W niedzielnym meczu żużlowców Stelmetu Falubazu Zielona Góra z Azotami Tauronem Tarnów Jonas Davidsson zastąpi Rune Holtę.
Taką decyzję podjął trener zielonogórskiej drużyny Rafał Dobrucki po sobotnim treningu. Obaj zawodnicy stawili się w Zielonej Górze. W oczach szkoleniowca Falubazu Szwed spisał się lepiej i to on zastąpi w niedzielę Norwega z polskim paszportem. Rune Holta w pierwszym meczu sezonu w Bydgoszczy spisał się fatalnie, zdobył ledwie jeden punkt, a mistrzowie Polski m.in. dlatego wysoko przegrali. - Rune Holta jest nieprzygotowany do sezonu - mówił zdenerwowany Rafał Dobrucki i zapowiedział: - Może okazać się, że lepszy będzie nie do końca jeszcze zdrowy Jonas Davidsson i to on pojedzie w niedzielę.

Szwed trzy tygodnie temu podczas sparingu połamał żebra i od tamtej pory jeszcze się nie ścigał.

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - AZOTY TAURON TARNÓW

Niedziela - godz. 17, stadion przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze.

Falubaz: 9. Andreas Jonsson, 10. Krzysztof Jabłoński, 11. Piotr Protasiewicz, 12. Łukasz Jankowski, 13. Jonas Davidsson, 14. Adam Strzelec, 15. Patryk Dudek.

Unia: 1. Greg Hancock, 2. Dawid Lampart, 3. Leon Madsen, 4. Martin Vaculik, 5. Janusz Kołodziej, 6. Kacper Gomólski, 7. Maciej Janowski.