Falubaz bez Davidssona zacznie sezon ligowy

Szwed Jonas Davidssona imponował formą w meczach sparingowych, ale w jednym z nich dopadł go pech. Żużlowiec połamał żebra, wciąż się kuruje, dlatego w pierwszym meczu Stelmetu Falubazu Zielona Góra nie pojedzie.
ZIELONAGÓRA.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, HEJ!

Po wypadku, którego Davidsson nie był winien, zawodnik zapowiadał, że musi zrobić sobie około dwóch tygodni przerwy w startach. To były bardzo optymistyczne prognozy. W zasadzie już wtedy wiadomo było, że leczenie potrwa dłużej. W tej sytuacji w świąteczny poniedziałek Falubaz pojedzie do Bydgoszczy bez Szweda. - Mamy dobrych i godnych następców, a Jonas być może pomoże nam już w następnym meczu, kiedy u siebie zmierzymy się z Tarnowem - powiedział trener Falubazu Rafał Dobrucki.

W meczu z Polonią Davidssona zastąpi nowy zawodnik Falubazu Krzysztof Jabłoński. - Nie chcę tu być statystą, dlatego zrobię wszystko, by mój nowy klub miał ze mnie wiele pożytku - zapowiada wychowanek Startu Gniezno.

Poniedziałkowy mecz Polonii z Falubazem rozpocznie się o godz. 16.

POLONIA BYDGOSZCZ - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA

9 kwietnia (poniedziałek) - godz. 16, stadion przy ul. Sportowej w Bydgoszczy, transmisja w TVP Sport.

Bilety: 65 zł (trybuna główna), 33 zł (sektor A), 28 zł (sektor B), 7 zł (dzieci do 12 lat).

Polonia: 9. Emil Sajfutdinow, 10. Artiom Łaguta, 11. Tomasz Gapiński, 12. Robert Kościecha, 13. Krzysztof Buczkowski, 14. Mikołaj Curyło, 15. Szymon Woźniak.

Falubaz: 1. Andreas Jonsson, 2. Krzysztof Jabłoński, 3. Piotr Protasiewicz, 4. Łukasz Jankowski, 5. Rune Holta, 6. Patryk Dudek, 7. Adam Strzelec.