Na początek ścigania Falubaz w sparingu lepszy od Falubazu

Mistrzowie Polski mają za sobą pierwsze próbne ściganie. Na zielonogórskim torze Falubaz zmierzył się z... Falubazem. W drugiej drużynie wystąpili m.in. żużlowcy, którzy kiedyś reprezentowali klub z W69. Starali się jak mogli, ale ich zespół przegrał 32:46.
Spośród byłych zielonogórskich zawodników najlepiej spisali się Grzegorz Walasek i Rafał Okoniewski. Obaj w tym sezonie będą ścigać się w barwach Marmy Rzeszów. Na zielonogórskim torze ich motocykle pracowały bardzo dobrze, obaj wygrali w sumie sześć wyścigów. Inni zawodnicy drugiego Falubazu byli zdecydowanie wolniejsi od nich, dlatego równiej jeżdżąca pierwsza drużyna wysoko wygrała. Wśród zwycięzców imponował Jonas Davidsson, tylko w ostatnim swoim starcie dał się wyprzedzić rywalowi. - Widać, że jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu, ma szybki sprzęt, już kiedyś mówiłem, ze warto na niego stawiać, bo to perspektywiczny zawodnik - chwalił Szweda trener Falubazu Rafał Dobrucki. Inny szwedzki jeździec Andreas Jonsson też był bardzo szybki, tak samo kapitan zespołu Piotr Protasiewicz. Nieco odstawał od nich nowy żużlowiec w ekipie mistrzów Polski - Rune Holta. Norweg z polskim paszportem czterokrotnie przyjeżdżał na metę drugi. - Nie widzę w tym nic złego, biorąc pod uwagę, że Rune dopiero drugi raz siedział na motocyklu, najważniejsze, że po każdym starcie wyciągał wnioski ze swojej jazdy i pracy sprzętu - mówił Rafał Dobrucki. - Generalnie to był pożyteczny trening, zrealizowaliśmy to co zaplanowaliśmy. Wszyscy sobie nieźle radzili, a na oceny przyjdzie jeszcze czas. Teraz najważniejsze jest to, byśmy jak najwięcej jeździli.

Kolejne mecze sparingowe Falubaz ma zaplanowane na 24 i 25 marca, oba na zielonogórskim torze. W sobotę na W69 ma stawić się Marma Rzeszów, a w niedzielę Unia Leszno.

STELMET FALUBAZ I ZIELONA GÓRA - STELMET FALUBAZ II ZIELONA GÓRA 46:32

Stelmet Falubaz I: Andreas Jonsson 7+3 bonusy (2,2,2,1), Jonas Davidsson 10+1 (3,3,3,1), Piotr Protasiewicz 10 (2,3,2,3), Łukasz Jankowski 3+2 (0,2,1,0), Rune Holta 8 (2,2,2,2), Patryk Dudek 6+2 (3,1,2), Adam Strzelec 2+1 (1,1,0).

Stelmet Falubaz II: Krzysztof Jabłoński 6 (1,1,3,1), Zbigniew Suchecki 1 (0,0,1,-), Grzegorz Walasek 9 (3,3,0,3), Grzegorz Zengota 4+1 bonus (1,0,1,2), Rafał Okoniewski 10 (3,1,3,3), Kacper Rogowski 2 (2,0,0), Remigiusz Perzyński 0 (0,0,0), Zbigniew Czerwiński 0 (0).