Falubazie, prezentuj się!

ŻUŻEL Sezon zaczyna się od show. W piątek w zielonogórskiej hali CRS przed tysiącami kibiców oficjalnie zaprezentuje się drużyna mistrzów Polski - Falubaz Zielona Góra.
Pozostało już niewiele biletów. Mocno zakręceni w lewo zielonogórscy kibice speedwaya nie mogą się doczekać sezonu. Jeśli pogoda pozwoli, to motocykle na zielonogórskim torze zawarczą jeszcze przed prezentacją. W piątek na godz. 14 żużlowcy Falubazu zaplanowali trening. W sobotę pojadą na sparing do Gniezna, a dzień później I-ligowy Start ma stawić się na test-mecz w Zielonej Górze. Prognozy pogody sa łaskawe, Falubaz w weekend może ostro wejść w sezon.

Zanim to nastąpi, kibice zgotują solidny doping swoim ulubieńcom podczas tradycyjnej prezentacji zespołu. Hala CRS przy ul. Sulechowskiej z pewnością wypełni się po brzegi, organizatorzy przygotowali 4800 miejsc. Impreza rozpocznie się o godz. 19, ale już pół godziny wcześniej kibice zorganizują próbę dopingu, który ma potrwać do momentu oficjalnego otwarcia prezentacji. Fani będą mogli wchodzić do hali od godz. 17. Bilety kosztują 5 zł, dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie Artura Wielgoszyńskiego - kibica Falubazu oraz piłkarza KSF, oraz młodego fana Falubazu - Kuby Nowka z Nowogrodu. Po prezentacji, podobnie jak przed rokiem, pełnoletni posiadacze wejściówek będą mogli zamienić je w wybranych klubach Zielonej Góry na kufel od sponsora.

Na środku hali CRS stanie obrotowa scena i schody, którymi z loży VIP będą schodzić zawodnicy. Na prezentacji pojawią się wszyscy żużlowcy Falubazu, którzy szykują się do jazdy w Ekstralidze. - Połączymy tradycję z nowoczesnością - mówi rzecznik Falubazu Marek Jankowski. - Zawodnicy będą wywoływani na scenę przez weteranów zielonogórskiego żużla. Byli żużlowcy i działacze Falubazu zaprezentują obecnych asów. Będzie to coś na wzór wręczania nagród muzycznych czy filmowych. Każdy z zaproszonych gości dostanie kopertę, w której znajdzie się nazwisko zawodnika obecnie startującego w naszym zespole.

Jednym z tych, którzy będą wyprowadzać zawodników do prezentacji, będzie Zbigniew Morawski, legendarny prezes klubu, ponad 20 lat temu jak "zbawca" wkroczył w zielonogórski żużel. Wydał wielkie pieniądze, jego drużyna zdobyła tytuł mistrza Polski. Inna sprawa, że kilka lat później klub znów popadł w ruinę. - Zapraszam na prezentację, gdzie się pojawię i zapowiem najzdolniejszego naszego juniora Patryka Dudka - powiedział Zbigniew Morawski magazynowi "Tylko Falubaz". - Jeździ inteligentnie, tylko trochę czasem brakuje mu agresji i zadziorności, by koło włożyć tam, gdzie inni go nie włożą.

Co nas jeszcze czeka podczas imprezy? - Trochę unowocześnimy halę, pod sufitem zawiesimy cztery ekrany, tak by kibice z każdej strony mogli bez trudu śledzić to, co będziemy prezentować - powiedział Jankowski. - Po raz pierwszy wyświetlimy m.in. film produkcji Falubaz TV "Wykonało się", który podsumuje złoty sezon 2011. Prezentacji towarzyszyć będzie pokaz laserów i jeszcze kilka innych pirotechnicznych atrakcji. Rozmowy z zawodnikami przeprowadzi nasz nowy trener menedżer Rafał Dobrucki.

Można przypuszczać, że nie wszyscy chętni kibice wejdą do hali. Dla tych, którym nie uda się kupić biletu, bądź z innych przyczyn będą musieli zostać w domach, mamy dobrą wiadomość. Pomocną dłoń wyciąga Regionalna Telewizja Lubuska, która przeprowadzi transmisję z imprezy.