Duży sponsor nadal jedzie z Falubazem

Zielonogórska Elektrociepłownia pozostanie znaczącym sponsorem żużlowców Stelmetu Falubazu. Wieloletnia umowa zostanie podpisana w poniedziałek.
Zielonogórski Klub Żużlowy i Elektrociepłownia "Zielona Góra" S.A. współpracują już od kilku lat. W 2009 r. firma została jednym z tzw. dużych sponsorów Falubazu. Wówczas - teraz też tak będzie - umowa została uroczyście podpisana w obecności mediów. Owiana była jednak dużą tajemnicą. Dowiedzieliśmy się tylko tyle, że zielonogórski żużel miał od Elektrociepłowni dostać kilkaset tysięcy złotych w ciągu kilku lat. - Więcej informacji nie możemy ujawnić, to tajemnica naszej umowy handlowej - mówił wtedy prezes zarządu Elektrociepłowni SA Marian Babiuch. Ciągnięty za język prezes zielonogórskiego klubu Robert Dowhan dodał: - Kilka lat to nie jest ani jeden, ani dwa, a te kilkaset tysięcy złotych będziemy dostawać każdego roku.

Wychodzi na to, że umowa sponsorska obowiązywała trzy lata, a teraz zostanie przedłużona. Stanie się to w poniedziałkowe południe na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.