"Protas": Jazda solo nie jest mi już potrzebna

- Była to taka bardziej rekreacja i rozjeżdżenie się na torze. Teraz jestem już przygotowany, żeby pojeździć w sparingu - mówi żużlowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra Piotr Protasiewicz po treningach na południu Europy.
"Protas" niemal tydzień spędził w Chorwacji i Słoweni, gdzie na torach w Gorican i Krsko odbył pierwsze w tym roku treningi i testy sprzętu na torze. Był pierwszym polskim zawodnikiem, który przed zbliżającym się sezonem dosiadł motocykli żużlowych. - To co było najważniejsze, to pogoda. Warunki do jazd zarówno w Gorican jak i Krsko mieliśmy wspaniałe - poinformował Piotr Protasiewicz za pośrednictwem swojego serwisu. - Pojeździliśmy zarówno na nowym jak i starym sprzęcie. Niektóre silniki były po przeglądach, czy przeróbkach. Była to taka bardziej rekreacja i rozjeżdżenie się na torze. Teraz jestem już przygotowany, żeby pojeździć w sparingu. Jazdy solo już mnie teraz nie bardzo interesują. Chciałbym się już trochę pościgać. Odjechałem cztery pełne dni, od rana do późnego popołudnia. Wyjazd spełnił moje oczekiwania i założenia. Jazdy w Gorican oraz Krsko miały na celu pierwsze testy sprzętu. Jednak na ostateczną ocenę zmian przyjdzie czas w przedsezonowych test-meczach. Trudno jest na chwilę obecną się tym przejmować i analizować ale uważam, że mogę spać spokojnie

Kapitan Stelmetu Falubazu zrobi sobie teraz kilka dni przerwy od motocykli, zanim rozpocznie treningi na polskich torach, poleci jeszcze na chwilę do Włoch. - Czekam na lepszą pogodę, ale z tego co widzimy, to nie zanosi się na to za szybko. Poczekam jeszcze kilka dni, zrobię sobie delikatną przerwę, później zacznę jeździć na crossie, a następnie wyjedziemy na tor z całym zespołem - powiedział Piotr Protasiewicz. - Do wtorku nic nie będę robił. Lecę z synem do Włoch na jego testy. On tam będzie sobie jeździł kartingiem, a ja będę mu towarzyszył. Pierwsze mecze sparingowe Stelmet Falubaz ma w planie na następny weekend. W sobotę 17 marca mistrzowie Polski mają ścigać się w Gnieźnie, a nazajutrz ekipa Startu ma przyjechać na rewanż do Zielonej Góry. Wcześniej - 16 marca - w hali zielonogórskiego CRS odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu z udziałem wszystkich zawodników.