Najpierw Harrachov, a później chyba Włochy

Oto najbliższe plany żużlowców Falubazu Zielona Góra: 23 stycznia - wyjazd na narty do Harrachova, 20 lutego - wyjazd do...prawdopodobnie do Włoch.
W najbliższą niedzielę rozpocznie się pierwsze przedsezonowe zgrupowanie Falubazu Zielona Góra. Krajowi zawodnicy wicemistrzów Polski pojadą na tydzień do Harrachova. W Czechach będą korzystali z doskonałej bazy narciarskiej. - To bardzo dobrze znane nam miejsce, bo już organizowaliśmy tam zgrupowania, dlatego jedziemy w sprawdzony teren - powiedział prezes zielonogórskiego klubu Robert Dowhan. Wyjazd do Harrachova nie będzie jedynym tej zimy wypadem żużlowców na narty. 20 lutego Falubaz wyjedzie na kolejne zgrupowanie. - Pojedziemy prawdopodobnie do Włoch, choć nie wykluczamy też opcji krajowej - stwierdził Robert Dowhan. - To zależy od kilku czynników, w tej chwili czekamy na oferty cenowe.

Między zgrupowaniami - 13 lutego - nasi żużlowcy spotkają się na tradycyjnej imprezie, podczas której zielonogórski klub podziękuje swoim sponsorom i przyjaciołom za współpracę w sezonie 2010. A już po tym, jak zawodnicy "wyszaleją się" na nartach, w komplecie - razem z żużlowcami zagranicznymi Falubazu - spotkają się w Zielonej Górze z kibicami na tradycyjnej prezentacji zespołu. Zaplanowano ją na 4 marca w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Po prezentacji wszystko zostanie już podporządkowane rozpoczęciu treningów na torze. Jeśli na początku marca pogoda nie pozwoli zawodnikom jeździć po zielonogórskim torze, to prawdopodobnie drużyna pojedzie szukać suchego miejsca na południu Europy. Na 12 i 13 marca Falubaz ma zaplanowane pierwsze mecze sparingowe ze Startem Gniezno, 19 i 20 marca ma zmierzyć się z mistrzem Polski - Unią Leszno, a tydzień później dwukrotnie z GTŻ Grudziądz.