Sport.pl

Na razie Falubaz i Stal są na warunku

ŻUŻEL Falubaz Zielona Góra i Stal Gorzów z pewnością wystartują w przyszłorocznym sezonie w ekstralidze, ale licencje na starty w elicie otrzymają najpewniej dopiero wiosną.
W Warszawie obradował zespół do spraw licencji, tylko dwa ekstraligowe klubu - Unibaks Toruń i Unia Leszno - otrzymały bezwarunkowe zezwolenia na starty w najwyższej klasie rozgrywek. Pozostałe klubu zostaną dopuszczone do eikstraligowych zmagań, pod warunkiem, do czasu wyznaczonego przez komisje licencyjną wywiążą się z określonych zobowiązań. Jeśli chodzi o lubuskie kluby, warunki przyznania licencji zostały określone tak: Stal - pod warunkiem poddania się inspekcji oraz uzyskania licencji toru do 20 marca 2011 r., Falubaz - pod warunkiem poddania obiektu inspekcji oraz uzyskania licencji toru do dnia 20 marca 2011 r. Nie należy dziwić się tym zapisom, w Gorzowie trwa przebudowa stadionu, a w Zielonej Górze - toru, dlatego dopiero po zakończeniu prac na obu obiektach naszym klubom zostaną przyznane licencje bezwarunkowe.

W podobnej sytuacji są Włókniarz Częstochowa, Unia Tarnów i Marma Rzeszów. Bardziej skomplikowana jest sprawa przyznania licencji Betardowi Wrocław. Klub z Wrocławia musi m.in. do końca roku uregulować zobowiązania wobec wierzycieli i dostarczyć dokumenty potwierdzające posiadanie wystarczających środków finansowych lub możliwości kredytowych pozwalających na zachowanie płynności finansowej przynajmniej do zakończenia sezonu 2011.