Zmiana w składzie Falubazu prawdopodobna. Padnie na Iversena?

ŻUŻEL Na pewno dojdzie do zmian w składzie Falubazu Zielona Góra. - To pewne, nie wiemy tylko jeszcze, ile tych zmian będzie, może nawet trzy - mówi nam rzecznik klubu Marek Jankowski.
W Falubazie na pewno jeździć będą Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek. Bardzo blisko porozumienia z klubem są Greg Hancock i Rafał Dobrucki. Co z resztą? Ze składu pewnie wypadnie któryś z trójki żużlowców - Grzegorz Zengota, Fredrik Lindgren i Niels Iversen. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Duńczyk, który wprawdzie nie jest zawodnikiem bardzo drogim, ale po doświadczeniach z minionego sezonu stara się wynegocjować gwarancję startów. Na to z pewnością nie pójdą działacze Falubazu, dlatego możemy spodziewać się, że "Puk" po czterech sezonach opuści zielonogórską drużynę. Kto wie, czy swoje miejsce w zespole utrzyma Fredrik Lindgren. Falubaz mocno zastanawia się nad zamianą zawodnika z cyklu Grand Prix. Gdyby w składzie pozostał Hancock, musiałby odpaść Szwed.

- Rozmawiamy z wieloma zawodnikami z Grand Prix, mogę powiedzieć jedynie tyle, że nie jesteśmy zainteresowani Kennethem Bjerre, on nie pasuje do naszej koncepcji - powiedział rzecznik Falubazu Marek Jankowski. - Musimy negocjować z innymi, przecież nie wiemy, czy Fredrik Lindgren zdecyduje się przyjąć nasze warunki.

Na horyzoncie widać jednak coraz mniej zawodników, którzy mogliby zastąpić Fredrika Lindgrena. Prezes klubu Robert Dowhan spotkał się z menedżerem Rosjanina Emila Sajfutdinowa, ale ten jest już bardzo bliski pozostania w Polonii Bydgoszcz. - Powiedziano nam, że ciągle jesteśmy w grze, trudno jednak ocenić, co z tej gry wyniknie - stwierdził Marek Jankowski.

Nie spodziewajmy się też, że w Falubazie startować będzie Jason Crump. Australijczyk ponoć doszedł już do porozumienia z beniaminkiem ekstraligi Marmą Rzeszów. Prezes rzeszowskiego klubu Marta Półtorak nie potwierdza, ale z jej wypowiedzi płyną dość jednoznaczne wnioski. - Na pewnym poziomie sportowym, jeżeli ktoś jest poważny i nawet słownie poweźmie pewne zobowiązania, to nie powinniśmy obawiać się o... Może to wszystko, nic więcej nie powiem - tak m.in. Marta Półtorak opowiadała Sportowym Faktom o planach związanych z zatrudnieniem Jasona Crumpa.

W tej sytuacji prawdopodobne jest, że w Falubazie zostanie "Freddie", który wyraża chęć dalszych startów w Zielonej Górze. Jeśli chodzi o negocjacje, to Szwed znany jest z tego, że idzie na wiele ustępstw i raczej zgadza się z propozycjami klubu, dlatego pewnie i tym razem szybko dojdzie do porozumienia. Zmiany w zespole mają jednak być? - Na pewno będą, jeden temat mamy już załatwiony w stu procentach, drugi oceniłbym na 80 proc., a o trzecim powiedziałbym: być może - tak według Marka Jankowskiego na dziś wygląda sytuacja transferowa Falubazu.

- Czy ten stuprocentowy temat dotyczy juniora? - dopytujemy, mając na uwadze to, że Falubaz od dłuższego czasu kusi utalentowanego wrocławianina Macieja Janowskiego. - Tego nie mogę potwierdzić - odpowiada rzecznik klubu. - Powiem tylko tyle, że mamy trzy opcje zmian. Dwie na pozycjach seniorów, a trzecia dotyczy juniora.

Skomentuj:
Zmiana w składzie Falubazu prawdopodobna. Padnie na Iversena?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX