Tylko Komarnickiego żal - felieton Jacka Uglika

Drużyna Stali Gorzów mnie nie zaskoczyła. Gollob wykonał plan, a reszta zespołu zaprezentowała właściwą dla swej klasy formę. Nie może być tak, by zespół tworzony przez nazwiska Gapińskiego, Zagara i Ruuda miał w ogóle czelność nawiązać walkę z mistrzem Polski!
Scysja z Gollobem przydała się Protasiewiczowi. Choć stłukł mocno rękę, to dostał sportowego kopa i w rewanżu ze Stalą odegrał pierwsze skrzypce w zwycięskiej drużynie, w zielonogórskiej drużynie. Po spotkaniu w Gorzowie psychicznie odreagował Grzegorz Zengota. Spłacił kredyt zaufania i już dziś trzeba powiedzieć, że całkiem nieźle wszedł w wiek seniora, mimo nie całkiem sprzyjających okoliczności - na tle rywalizacji z Iversenem pojawiały się nieprzychylne głosy tych zielonogórskich kibiców, którzy zapominają, że własnych zawodników, a już szczególnie tak sumiennie pracujących jak Grzegorz Zengota, bezapelacyjnie trzeba wspierać. Do samego końca, jakby powiedział Franz Maurer.

Zaskoczyły mnie jeszcze dwa elementy niedzielnego widowiska. Zadziorna jazda Patryka Dudka. Już podkreślałem, że żużel od dawna mnie nudzi, szczególnie w polskim pozbawionym emocji wydaniu, nawet w oferującej amatorski przekaz TVP niedający się porównać z relacjami Sky Sports, no więc nudzi mnie współczesny speedway, ale bez bicia przyznam, że przed kilkoma wyścigami meczu Stal - Falubaz nerwy mnie zjadały. Chudy, mały uczeń szkoły średniej, Patryk Dudek walczył ze stalowcami na łokcie i rozstawiał ich po torze jak wyborny gracz figury na szachownicy. Z tej mąki powinien być chleb.

Drużyna Stali Gorzów mnie nie zaskoczyła. Gollob wykonał plan, a reszta zespołu zaprezentowała właściwą dla swej klasy formę. Nie może być tak, by zespół tworzony przez nazwiska Gapińskiego, Zagara i Ruuda miał w ogóle czelność nawiązać walkę z mistrzem Polski! Gorzowska drużyna zaprezentowała odpowiednią dla swego poziomu dyspozycję. Ta kolejna porażka w derbach jest odpowiednią karą dla działaczy, trenera i kibiców, którzy nie potrafią afirmować samych siebie i cieszyć się firmą o szyldzie Stal Gorzów, bo co by nie mówić, klub Stal Gorzów to jest marka w polskim speedway'u, za nazwą Stal kryją się nazwiska Jancarza, Plecha, Rembasa, Śwista. Tylko co z tego, skoro ludziom tworzącym dziś gorzowski klub żółć oczy zalewa? Trener przygotowuje tor nie dla własnych zawodników, ale przeciw przyjezdnym, a kibice nie wspierają swojej drużyny, a uprawiają doping negatywny. Jak wiele kompleksów muszą mieć niektórzy kibice z Gorzowa, by ich stadionowe bycie określała koszulka z napisem "zdechł pies falubaz"?! Rozumiem, że nikt nie lubi przegrać jedenastu spośród czternastu spotkań derbowych, ale żeby do tego stopnia trwać w zacietrzewieniu, ośmieszając tym samym własny klub? Zdaje się, że entuzjastyczne rozwieszenie sektorówki "Tylko Falubaz" nie było w Gorzowie przypadkiem. Tylko kibice Stali potrafią w podnieceniu reagować na słowo Falubaz. Tamtego razu nie spodziewali się trojańskiego konia. I tamten wyjątkowy raz niczego ich nie nauczył. Zamiast wspierać silnie wielką Stal Gorzów, to marnują siły na negatywny doping, na wykazanie się w derbach, na wpieprzenie sąsiadom z południa. A tu klops! Znowu Zielona Góra jest oczko wyżej w tabeli. Koledzy z Gorzowa, jedna dla was rada: nie plujcie w stronę południa, bo z południa wieje wiatr! Bajka znowu nie kończy się dla was dobrze.

I tylko jednego człowieka mi autentycznie żal. Prezesa Władysława Komarnickiego. Ile sił i zdrowia włożył ten starszy już człowiek w Stal, jak bardzo się angażował, jak mocno przeżywał, a wszelkie wysiłki i tak poszły na marne. Ma facet cholernego pecha. Panie prezesie głowa do góry, jak to mówią - i na pańskiej ulicy kiedyś zaświeci słońce!