Tymińska - srebrna płotkarka, reprezentacyjna siedmioboistka

LEKKOATLETYKA Jedyny medal na całe woj. lubuskie z mistrzostw Polski seniorów w Bielsko-Białej należy do Karoliny Tymińskiej. Zawodniczka ZLKL Zielona Góra była druga w wyścigu na 100 m przez płotki, czwarta w skoku w dal, ale na mistrzostwach Europy w Barcelonie będzie reprezentować Polskę jako wieloboistka.
- Na tych zawodach nasze aspiracje medalowe nie sięgały wyżej - wyznał wiceprezes Lubuskiego Związku Lekkiej Atletyki Andrzej Szczesny. - Nawet z tym jednym medalem uważam, że start sportowców z lubuskich klubów był całkiem niezły. Kilku z nich pokazało się w finałach. Niektórym uniemożliwiły taki start kontuzje.

Już przed mistrzostwami Karolina Tymińska była pewna miejsca w kadrze na lipcowe mistrzostwa Europy w Barcelonie. Zielonogórzanka wypełniła kryterium na Pucharze Europy, a poza tym miejsce wśród finalistek znalazłaby dzięki europejskiemu rankingowi. Dlatego w Bielsku-Białej nie musiała zbierać punktów siedmiobojowych. Pobiegła na 100 m przez płotki i z czasem 13,79 zajęła drugie miejsce, przegrawszy tylko z Joanną Kocielnik (Orzeł Warszawa) - 13,51. W skoku w dal Tymińska była czwarta. W 70-osobowej kadrze na Barcelonę wieloboistka będzie jedyna reprezentantką woj. lubuskiego.