16.12.2016 , aktualizacja: 15.12.2016 22:03
A A A
Wiktoria Rutkowska i Martyna Kubka

Wiktoria Rutkowska i Martyna Kubka (GKT Nafta Zielona Góra)

Zwycięstwo w grze podwójnej w New Delhi i finał w Pune to świetny bilans Martyny Kubki, tenisistki Nafty Zielona Góra, z wyjazdu do Indii z turniejów ITF Juniors.
Pierwszy turniej rozgrywany był na głównym obiekcie Hinduskiego Związku Tenisowego, R.K. Khanna Tennis Stadium w stolicy New Delhi. Martyna w parze z Wiktorią Rutkowską pokonały gospodynie Aaylię Ebrahim i Humerę Begum Shaik 6:4, 6:4 a w ćwierćfinale po bardzo dobrym meczu parę rozstawioną z numerem czwartym Marię Krupeninę (Rosja) i Eunhye Lee (Korea) 6:2, 6:2. Półfinałowy pojedynek z turniejową jedynką Zeynep Erman (Turcja) i Polką Weroniką Falkowską okazał się niezwykle wyrównany, Na koniec o wszystkim decydowała "złota piłka" w super tie-breaku, a Kubka i Rutkowska wygrały 2:6, 6:3, 10:8. W finale Polki spotkały się z Rosjankami - siostrami Niną i Valeriją Olyanovskimi i nie bez trudu po trudnym meczu, odrabiając straty w obydwu setach wygrały 6:4, 7:5.

W grze pojedynczej Martyna pokonała Hinduskę Prathyushę Rachapudi 6:2, 7:6, a w II rundzie przegrała z drugą juniorką w Korei i późniejszą zwyciężczynią turnieju Eunhye Lee 2:6,4:6, grając w drugim secie na wysokim poziomie.

W drugim turnieju w Pune k. Bombaju w deblu Polki od razu w I rundzie trafiły na parę rozstawioną z dwójką Mahak Jain (Indie) i Nika Zupancic (Słowenia) i rozrywając najlepszy mecz w turnieju wygrały 6:1,7:5, broniąc w drugim secie dwóch piłek setowych. Łatwe zwycięstwa 6:2, 6:1 z Kriti Wiliams (USA) i Muskan Gupta (Indie) i 6:0,6:4 z siostrami Olyanovskimi pozwoliły dojść do finału. W decydującym meczu o tytule Erman i Falkowska zrewanżowały się za porażkę w poprzednim turnieju i pokonały Martynę i Wiktorię 6:4, 5:7, 10:1.

W singlu zawodniczka Nafty po niezłym meczu przegrała z dobrą Hinduską Vaidehi Chaudhari 3:6, 6:7, nie wykorzystując w drugim secie aż czterech piłek setowych.

Prosto po przylocie do Warszawy Martyna bierze udział w zgrupowaniu młodzieżowej kadry Fed Cup Futures wraz z reprezentacją Fed Cup i ma szansę zbierać doświadczenie od najlepszych Polskich tenisistek m.in. Agnieszki Radwańskiej.