Sport.pl

Dziś o 17 Falubaz gra z rezerwami Górnika. Nowy napastnik pomoże

III-ligowi nowicjusze z Falubazu Zielona Góra podejmą dziś o 17 na "dołku" MOSiR przy ul. Sulechowskiej drużynę rezerw I-ligowego Górnika Zabrze. Przed tym starciem udało się wzmocnić skład. Drużyna pozyskała napastnika ze Stilonu Gorzów. 20-letni napastnik Michał Chyrek, wychowanek Zawiszy Bydgoszcz, wykazuje się czymś, co może się przydać: strzela gole.
Falubaz dwa razy grał w tym sezonie na własnym stadionie i dwa razy się działo... Oba spotkania zakończyły się remisami 2:2. I w ten sposób na konto zdobyczy zielonogórskiej drużyny wpadły dwa tzw. duże punkty.

Ligowi rywale w zdecydowanej większości uzbierali już więcej. Wprawdzie Falubaz ma do odrobienia jeden zaległy mecz, ale i tak potwierdza się, że III liga to dla jedenastki z Zielonej Góry dość wysokie progi. Dziś także kroi się wyzwanie. Górnik II Zabrze zaczął rozgrywki od wyjazdowego zwycięstwa, po tym osiągnął dwa remisy, a bezpunktowo potknął się dopiero za czwartym razem.

Żeby wzmocnić się i zwiększyć szanse na pierwszą wygraną w sezonie, szefowie Falubazu sprowadzili z odsieczą młodego napastnika. 20-letni Michał Chyrek ostatnio strzelał gole w barwach Stilonu Gorzów. I strzelał np. Falubazowi w wojewódzkim finale Pucharu Polski. W III-ligowym sezonie Stilonu Chyrek uskładał osiem trafień, wyjątkowo błysnął w grze z Budowlanymi Lubsko, gdy strzelił cztery bramki. Oby tak w Falubazie!

Mecz Falubaz Zielona Góra - Górnik II Zabrze dziś o 17 na "dołku" MOSiR przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze. Bilety - 10 zł, kobiety oraz dzieci i młodzież do lat 18 wchodzą na trybuny za darmo.