Sport.pl

Piłkarz, wychowanek UKP Zielona Góra, zachorował. Przyjaciele ze Stilonu niosą pomoc

21-letni zielonogórzanin Wojciech Zawistowski walczy z chorobą. Zanim zachorował, grał w piłkę w Stilonie Gorzów. I teraz może liczyć na przyjaciół ze Stilonu. "Gramy dla Wojtka" - pod takim hasłem w sobotę o godz. 18 odbędzie się mecz o Puchar Polski: Stilonu z I-ligową Pogonią Siedlce.
Wychowanek UKP Zielona Góra, który później przez trzy sezony występował w juniorach, Młodej Ekstraklasie i rezerwach Zagłębia Lubin, do Stilonu przyszedł latem ub.r.

- Po kilku treningach wiem już, że Wojtek wzmocni konkurencję i doda nam jakości - mówił trener Artur Andruszczak, prowadzący wtedy gorzowską drużynę. - Wojtek zaczął przygodę z nami trochę pechowo, nabawił się kontuzji. Pauza jednak nie będzie długa. Dobrze, bo liczymy na niego. W Lubinie stwierdzili, że Wojtek ma podobne parametry do Łukasza Piszczka, dlatego został przesunięty na bok obrony. W sparingach u nas pokazał, że wesprze nas rajdami przy bocznej linii.

Urazy. Niestety, to słowo będzie nam się kojarzyło z występami Zawistowskiego w Stilonie. Faktycznie pokazał spore możliwości, więcej pograł jesienią, wiosną już głównie pauzował. - Były różne objawy. Chłopak, próbując wrócić na boisko, korzystał z pomocy kilku lekarzy - opowiadał prezes Stilonu Mariusz Stanisławski. - W czerwcu została u Wojtka zdiagnozowana ostra cukrzyca. Pojechał do domu, do rodziny. Całe szczęście, że nie był sam, bo z takimi problemami nie ma żartów.

Zawistowskiemu potrzebna jest pompa insulinowa, która kosztuje ok. 15 tys. zł. Stilonowcy postanowili, że podczas pucharowego meczu z Pogonią Siedlce - stadion przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie, sobota, godz. 18 - przeprowadzą zbiórkę pieniędzy dla Wojtka.

- Zrobimy wszystko, aby pomóc naszemu zawodnikowi w powrocie do normalnego życia i jeśli się uda, również do sportu - mówił Jacek Ziemecki, wiceprezes Stilonu. - Kto nie będzie mógł przyjść na mecz, zapraszamy do klubu, każda przekazana złotówka trafi do Wojtka. Pieniądze można także wpłacać na konto.

Numer konta, gdzie można wpłacać pieniądze dla Wojtka (trafią one bezpośrednio do zawodnika): Bank PKO BP, 08 1020 5402 0000 0602 0262 7255, z dopiskiem "darowizna".

- Z góry dziękuję za każdą złotówkę! Nie spodziewałem się tego, że aż tyle osób chce mi pomóc, to dla mnie bardzo dużo znaczy - tak na akcję zareagował sam piłkarz. - Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna! "Jedność najwyższą siłą".