Patryk Dudek pojedzie w memoriale wielkiego asa Stali Gorzów

Na początku nowego sezonu żużlowego w Gorzowie rozegrany zostanie atrakcyjnie zapowiadający się turniej indywidualny - Memoriał Edwarda Jancarza. Wystartuje w nim m.in. Patryk Dudek, zawodnik Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra.
3 kwietnia, niespełna tydzień przed startem rozgrywek PGE Ekstraligi, na gorzowskim torze rozegrany zostanie turniej, który do kalendarza żużlowego wraca po siedmiu latach. 13. edycja Memoriału Edwarda Jancarza zapowiada się emocjonująco, bo na liście startowej znalazło się wielu świetnych zawodników. Większość uczestników stanowią reprezentanci miejscowej Stali. Wśród żużlowców z innych klubów nie zabraknie przedstawiciela zielonogórskiej drużyny. Zaproszenie do udziału w imprezie dostał Patryk Dudek. Obok niego wystartują m.in. Niels Kristian Iversen, Bartosz Zmarzlik, Matej Zagar, Martin Vaculik, Emil Sajfutdinow, Peter Kildemand, Antonio Lindbaeck.

- Nie wiemy jeszcze jaka będzie formuła turnieju, ale jest pewne, że zwycięzca zostanie wyłoniony w ostatnim wyścigu - powiedział Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali Gorzów. - Zwycięzca otrzyma niepowtarzalną statuetkę, a także wykonamy odlew dłoni Edwarda Jancarza.

"Eddy" Jancarz był jednym z najlepszych żużlowców na świecie i współtwórcą wielkich sukcesów gorzowskiego klubu. Zdobył 12 medali mistrzostw świata. Na krajowych torach ścigał się wyłącznie w barwach Stali Gorzów (1965-86). Zmarł tragicznie w 1992 r., miał 46 lat. Jeszcze w tym samym roku rozegrano turniej poświęcony Edwardowi Jancarzowi. Wygrał Duńczyk Hans Nielsen przed zielonogórzaninem Jarosławem Szymkowiakiem i Czechem Bohumilem Brhelem. Później memoriał odbywał się nieregularnie, ostatnio w sezonie 2009.

HAMPEL WCIĄŻ KULEJE. JESZCZE DŁUGO MOŻE MIEĆ TEN PROBLEM

PÓŁNAGIE PIĘKNOŚCI Z FALUBAZ GIRLS W SESJI DO KALENDARZA [WIDEO]

LIGA WYSTARTUJE 8 KWIETNIA. PIERWSZE DERBY 22 MAJA

EKANTOR.PL NOWYM SPONSOREM TYTULARNYM FALUBAZU