Trzech gwardzistów w stolicy piwa, najlepszy wśród nich junior z pistoletem

Tradycyjnie co roku strzelcy reprezentacji Polski rozpoczynają starty od Grand Prix Pilzna w strzelaniach pneumatycznych. Zawody w czeskiej stolicy piwa są zawsze bardzo dobrze obsadzone i dla reprezentantów Polski są bardzo ważnym sprawdzianem formy przed mistrzostwami Europy. Do Pilzna przyjechało 290 zawodników z 15 krajów. W reprezentacji Polski z powodzeniem wystartowało trzech zawodników Gwardii Zielona Góra, wychowanków duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak - Jerzy Zarzycki.
Reprezentanci Polski trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Wojciech Knapik (Zawisza Bydgoszcz) zwyciężył w pierwszym strzelaniu w pistolecie pneumatycznym seniorów, Katarzyna Komorowska (Społem Łódź) zajęła pierwsze miejsce w drugim strzelaniu, w karabinie pneumatycznym juniorek, a Patryk Sakowski (Gwardia Zielona Góra) pokonał wszystkich juniorów w pistolecie pneumatycznym, w pierwszym strzelaniu.

Eliminacje Patryk zakończył na trzecim miejscu (568 pkt), ale finał wygrał po pasjonującej walce ze Szwajcarem Marvinem Fluckigerem. Przez 20 strzałów finału obaj zmieniali się wielokrotnie na prowadzeniu, ale bardzo dobry ostatni strzał Patryka (10,5) zadecydował o jego zwycięstwie. Wynik finałowy Sakowskiego to 196,8 pkt, a Szwajcara 195,8 pkt.

Pozostali gwardziści spisali się dobrze. Jakub Rabczuk zajął 10. miejsce (557 pkt), a Maciej Korcz był 12. (554 pkt). W drugim strzelaniu do finału zakwalifikował się Patryk Sakowski (569 pkt) i Jakub Rabczuk (565 pkt), a Maciej Korcz wystrzelał ponownie 554 pkt i zajął 13. miejsce. W finale szybko odpadł Jakub Rabczuk (zajął 7. miejsce), a Patryk znowu walczył o zwycięstwo z Marvinem Fluckigerem, ale ostatecznie przegrał o 0,3 punktu i zajął drugie miejsce (197 w finale).

Zawodnicy Gwardii Zielona Góra znakomicie rozpoczęli starty w 2016 r. Za dwa tygodnie w Monachium kolejny sprawdzian formy dla reprezentantów Polski i do stolicy Bawarii pojedzie dwóch zielonogórzan Patryk Sakowski i Jakub Rabczuk. Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych odbędą się 24-28 lutego w Gyor (Węgry).