Włoch i Belg szybsi, ale jest drugi medal Szczepańskiego na ME!

Sebastian Szczepański, reprezentant Polski i Kornera Zielona Góra, wywalczył swój drugi medal na mistrzostwach Europy seniorów w Netanya (Izrael).
20-letni zielonogórzanin, podopieczny trenera Zbigniewa Pietrzyka, zajął trzecie miejsce w finale 100 m stylem dowolnym w czasie 46,87 s (osiem setnych gorzej od rekordu życiowego).

W sobotę Szczepański awansował do finału, wygrywając swój wyścig półfinałowy, ale do niedzielnego finału dostał się z trzecim czasem. Bo w drugim wyścigu szybciej uwinęli się dwaj rywale.

Dziś zielonogórzanin, w debiucie na seniorskich mistrzostwach Europy, sięgnął po swój drugi medal. Zwyciężył starszy od naszego zawodnika o pięć lat Włoch Marco Orsi - 46,05 s przed 27-letnim Belgiem Pieterem Timmersem - 46,61 s.

W piątek zielonogórski pływak wywalczył w Izraelu brąz na dystansie 50 m stylem dowolnym.