Szczepańskiego błysk na Malcie. Czwarty wynik w Europie

Rewelacyjną wręcz formę pływak Sebastian Szczepański z Kornera Zielona Góra uszykował na zawody Grand Prix - Pucharu Polski, będące jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw Europy seniorów na krótkim basenie, które 2-6 grudnia odbędą się w Natanya (Izrael).
Zanim jednak przyjdzie czas na Izrael, z rekordową obsadą 656 pływaczek i pływaków ze 113 klubów rozgrywane są na basenie Termy Maltańskie w Poznaniu zawody Grand Prix - Pucharu Polski. I to W odpowiedzi właśnie tu zielonogórzanin Sebastian Szczepański w sobotnim bloku przedpołudniowym nie dał szans rywalom w wyścigu na 200 m stylem dowolnym, zdecydowanie zwyciężając w świetnym czasie 1.44,71 s. To ósmy w tym roku wynik w Europie oraz trzeci rezultat w historii polskiego pływania.

Reprezentant Kornera wyprzedził Kacpra Majchrzaka (Warta Poznań) 1.45,32 s oraz Pawła Korzeniowskiego (AZS AWF Warszawa) 1.47,28 s.

Jeszcze lepiej zielonogórski pływak spisał się w sobotnim bloku popołudniowym, demolując wręcz rywali na 50 m stylem dowolnym. Nasz zawodnik wygrał z rezultatem 21,40 s przed Radosławem Kawęckim (AZS AWF Warszawa) i Filipem Wypychem (AZS UŁ-PŁ Łódż) - obaj uzyskali 22,31 s. Rezultat zawodnika Kornera to czwarty w tym sezonie wynik w Europie, a także drugi w historii polskiego pływania.

Sebastian Szczepański już został powołany do reprezentacji kraju na mistrzostwa w Izraelu.

W niedzielę zielonogórzanin popłynie jeszcze na swoim koronnym dystansie - 100 m dowolnym.