Wataha zaczęła obiecująco, kości trzeszczały, aż... wszystko się posypało

Klęską zakończył się wyjazdowy mecz Watahy Rugby Club Zielona Góra z Alfą Bydgoszcz. Dziki tylko w pierwszej części spotkania stawiały opór, by ulec ostatecznie 3:49.
Niewiele po pierwszym gwizdku boisko opuścił grający trener RCZG - Paweł Prokopowicz. Strata lidera nie podcięła jednak skrzydeł zielonogórzanom, którzy rozpoczęli ten mecz z pasją. Przez pierwsze pół godziny Wataha toczyła równorzędną walkę z rywalami. Na boisku kości trzeszczały od ciągłych zderzeń, a wynik nie ulegał zmianie - 0:0. Był to popis umiejętności obronnych obydwu drużyn. Z pewnością podobało się to kibicom, którzy dość licznie wspierali swoją miejscową drużynę. W tej fazie meczu trudno było wskazać jednoznacznego faworyta. Blisko 30. min pierwsze przyłożenie zdobyli jednak gospodarze i worek z punktami się rozsypał, a w zielonogórskiej drużynie wyraźnie coś pękło.

Do końca pierwszej połowy Alfa zdobyła jeszcze dwa przyłożenia, a RCZG zdołało wykorzystać tylko jednego karnego na wprost słupów. W przerwie zielonogórzanie spróbowali zmobilizować się jeszcze raz i znów wybiegli na boisko zdeterminowani. Na nic się to nie zdało, gdyż na dzień dobry stracili kolejne punkty. Wyraźnym problemem było zaangażowanie całej grającej piętnastki - w różnych momentach meczu w linii obrony pojawiały się nowe słabe punkty, które bezwzględnie wykorzystywali gospodarze.

Kiedy zwycięstwo okazało się już być poza zasięgiem, Dziki rzuciły się do szaleńczej walki o jakiekolwiek punkty. Ostatnie 10 minut natarcia skończyło się jednak stratą pod polem przyłożeń gospodarzy i kolejnymi punktami Alfy, po których sędzia zakończył spotkanie. Po tym jak wyglądała pierwsza część meczu, zawodnicy RCZG mogą pluć sobie w brodę. Choć bydgoska Alfa pokazała, że jest zdecydowanie lepsza, to punkty były w zasięgu. Pozostaje tylko przeprosić kibiców i w kolejnych spotkaniach naprawić wszystkie błędy, aby odbić sobie porażkę!