Koszarek: Nasza forma od 1 do 10? Są momenty, że jest 9!

- Są momenty, gdy wygląda bardzo dobrze - na 8,9. Są też takie, gdy w ataku brakuje nam skuteczności czy lepszego zrozumienia - mówi Łukasz Koszarek po wygranym meczu ze Śląskiem Wrocław.
Rzucił sześć punktów, rozdał aż dziesięć asyst. Jeszcze przed odjazdem drużynowego autobusu przerwał kolację i chwilę porozmawiał z nami o obecnej formie Stelmetu, meczu ze Śląskiem i nadchodzącym starciem ze słynną Barceloną.

Kosma Zatorski: Graliście falami ze Śląskiem. Zryw, przestój i tak w kółko. Dlaczego tak było?

Łukasz Koszarek, rozgrywający Stelmetu: Śląsk walczył. Myślę, że trener Uvalin ani przez moment nie pozwolił im się poddać. Zaczęliśmy bardzo dobrze spotkanie i może nas to trochę uśpiło. W głowie możemy mieć, że tych meczów przed nami sporo i może po prostu pojawiły się myśli, że po takim dobrym początku możemy nieco odpocząć. Trzeba jednak oddać szacunek Śląskowi - walczyli, bili się z nami długo. Myślę, że u siebie będą groźni dla każdego.

Forma Stelmetu na dziś w skali od 1 do 10?

- Są momenty, gdy wygląda bardzo dobrze - na 8,9. Są też takie, gdy w ataku brakuje nam skuteczności czy lepszego zrozumienia - jest trochę gorzej. Musimy przede wszystkim utrzymać koncentrację przez 40 minut.

W tym ataku zdarzają się długie przestoje, tak jak dziś. Gracie strasznie dużo jeden na jeden. Z czego to wynika?

- Śląsk bardzo dużo zmieniał podczas krycia w obronie, przez co nie mogliśmy dzielić się piłką. Mieliśmy problemy z grą pod kosz, bo tam dużo gracze gospodarzy flopowali i mieliśmy odgwizdywane przewinienia w ataku.

W piątek wielki mecz z Barceloną. Oglądałeś ich w tym sezonie?

- Tak. Myślę, że to nadal świetny zespół, ale sporo graczy do nich doszło. Nie do końca jeszcze u nich wszystko funkcjonuje, ale są jednym z faworytów Euroligi. Najlepszy gracz? Ciężko jednego wymienić. Jest Arroyo, Dolleman, Navarro.

Znów zagrasz przeciwko Carlosowi Arroyo. Jaki to gracz na parkiecie?

- Specyficzny. Wydaje się bardzo wolny, ale ma tak sugestywne zwody ciałem, że każdy się nabiera. Kawał gracza!