Falubaz wygrał w Bydgoszczy. Zielonogórzanie o punkt lepsi od gospodarzy

Trzyosobowy zespół SPAR Falubazu Zielona Góra wygrał na torze żużlowym w Bydgoszczy turniej 4. rundy Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski.
Zielonogórzanie wystartowali w trójkę, najskuteczniejszy był Mateusz Burzyński. O jeden punkt mniej zdobył Arkadiusz Potoniec, ważne punkty wywalczył również Adam Strzelec. Falubaz ledwie o jedno "oczko" wyprzedził gospodarzy zawodów - Polonię Bydgoszcz, choć na półmetku turnieju przewaga zielonogórskiej ekipy sięgała nawet 10 punktów.

Niewiele mniej punktów - tylko trzy - uzbierała trzecia w klasyfikacji Polonia Piła. Ostatnie miejsce zajęli żużlowcy Startu Gniezno.

Już niebawem - 12 sierpnia - zielonogórscy kibice będą mogli zobaczyć w akcji młodzieżowy zespół Falubazu na zielonogórskim torze. Na ten dzień zaplanowano turniej Ligi Juniorów. Przy W69 do rywalizacji przystąpi siedem ekstraligowych ekip. Początek turnieju o godz. 17.

WYNIKI

1. SPAR Falubaz Zielona Góra - 32 pkt: Arkadiusz Potoniec 12 (3,2,2,2,2,0,1), Mateusz Burzyński 13 (2,2,2,3,1,3,0), Adam Strzelec 7 (0,1,2,2,2,-);

2. Polonia Bydgoszcz - 31 pkt: Patryk Rydlewski 10 (w,1,3,3,3), Damian Stałkowski 11 (1,3,3,2,2), Tomasz Orwat 1 (0,0,1,u,w), Patryk Sitarek 7 (1,1,w,3,2);

3. Polonia Piła - 29 pkt: Arkadiusz Pawlak 9 (3,2,1,2,1), Bartosz Hassa 4 (2,0,1,0,1), Jarosław Paliwoda 2 (u,1,0,w,1), Patryk Dolny 14 (2,3,3,3,3);

4. Start Gniezno - 25 pkt: Dawid Wawrzyniak 11 (3,3,2,1,2), Michał Piosicki 9 (3,3,-,3,u), Marcin Wawrzyniak 5 (1,d,0,1,3), Krystian Białecki 0 (0,0,0,w,-).

PREZES STALI GORZÓW ZAPRASZA NA DERBY: "KLATKI SĄ DLA ZWIERZĄT"

ROBERT DOWHAN DO KIBOLI: FRAJERZY! KOMORNIK WAS ZNAJDZIE