Znamy termin pierwszego meczu Stelmetu BC o stawkę

Sezon 2015/2016 otworzy mecz o Superpuchar Polski. Zagrać powinni mistrz z triumfatorem walki o puchar, tyle że oba trofea zgarnął w ub. sezonie Stelmet Zielona Góra. Co w takim wypadku? Zielonogórska drużyna z pozycji mistrza zmierzy się z Rosą Radom, którą ograła w finale pucharu.
Mecz o Superpuchar Polski zostanie rozegrany w środę 7 października, prawdopodobnie w Radomiu lub w Zielonej Górze, i już dziś zapowiada się ciekawie.

Z jednej strony skład Stelmetu BC to dziś ciągle wielka niewiadoma, ale drużyna budowana na Euroligę nie może być przecież słaba.

Z drugiej strony Rosa już skompletowała zespół, który stać będzie na wiele - np. na awans do finału w TBL oraz na debiut w europejskich pucharach. Tu Rosa skorzysta z zaproszenia do nowych rozgrywek, które w nadchodzącym sezonie uruchamia FIBA, tworząc konkurencję dla Euroligi i Eurocup.

W barwach Rosy zagrają m.in. Torey Thomas, niegdyś lider PGE Turowa Zgorzelec, znany z występów w Anwilu Włocławek - Seid Hajrić oraz Milan Majstrović, niegdyś skrzydłowy Trefla Sopot.