Sport.pl

Nadchodzi dzień Zmarzlika? Protasiewicz i Pieszczek wśród finalistów IMP

"To jest jego tor, on tutaj po prostu lata. Dla mnie jest faworytem!" Kto tak mówi i o kim? Krzysztof Kasprzak, kapitan żużlowej Stali Gorzów, zapowiada, że jego młodszy kolega Bartosz Zmarzlik wygra w niedzielę w Gorzowie finał indywidualnych mistrzostw Polski seniorów. Zawody na Jancarzu zaczną się o godz. 19, (transmisja w nSport+). Wystąpi aż pięciu żużlowców Stali oraz dwóch Falubazu Zielona Góra.
- Miło mi, że Krzysiek tak pozytywnie się o mnie wypowiada, ale uwierzcie, że żaden ze mnie faworyt - komentuje Zmarzlik. - Nie nakładam na siebie żadnej presji, przecież mam dopiero 20 lat.

Skromność Zmarzlika to jedno, a jego sezon marzenie to drugie. Na gorzowskim torze żaden rywal nie pokonał go od 11 wyścigów.

Kasprzak, który broni tytułu, może pozazdrościć młodszemu koledze skuteczności. - Ale to wcale nie znaczy, że odpuszczam - stwierdził kapitan Stali. - Przez lata wkurzałem się, że ciągle jestem drugi, aż przed rokiem w Zielonej Górze w końcu mistrzostwo wpadło mi w ręce.

Kto będzie najgroźniejszy dla Zmarzlika w Gorzowie? Piotr Protasiewicz z Falubazu, Maciej Janowski z Wrocławia, także Janusz Kołodziej z Unii Tarnów czy Krzysztof Buczkowski z GKM Grudziądz. - Dodajmy do tego Grześka Zengotę i Przemka Pawlickiego z Leszna, a wychodzi nam naprawdę ciekawa stawka, elektrycznie zapowiadający się turniej - zapowiada Kasprzak.

LISTA STARTOWA:

1. Tomasz Gapiński (Stal Gorzów), 2. Krzysztof Buczkowski (GKM Grudziądz), 3. Michał Szczepaniak (Ostrovia Ostrów), 4. Sebastian Ułamek (ROW Rybnik), 5. Mateusz Szczepaniak (Ostrovia Ostrów), 6. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów), 7. Grzegorz Zengota (Unia Leszno), 8. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów), 9. Adrian Cyfer (Stal Gorzów), 10. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów), 11. Przemysław Pawlicki (Unia Leszno), 12. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra), 13. Maciej Janowski (Sparta Wrocław), 14. Krystian Pieszczek (Falubaz Zielona Góra), 15. Piotr Świderski (Stal Gorzów), 16. Zbigniew Suchecki (Start Gniezno)

Więcej o: