Następcy Staśkiewicza na olimpiadzie w Cetniewie

Reprezentacja ZKS Drzonków błyszczała na srebrno w finałach 21. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na obiektach w Cetniewie, gdzie rozegrała się walka o medale w trójboju nowoczesnym.
W stawce 43 zawodników drugie miejsce zajął Patryk Banaszak. W klasyfikacji klubowej ZKS też skończył na drugim miejscu, a punkty sportowców z Drzonkowa przełożyły się na trzecie miejsce Lubuskiego w klasyfikacji województw.

Aleksandra Sobolewska, na co dzień trenująca pod opieką drzonkowskich trenerów, ale reprezentująca barwy klubu z Częstochowy, również uplasowała się na drugim miejscu indywidualnie.

Następcy Szymona Staśkiewicza, trenujący na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie, szykują się do mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów.

Mistrzyni Pucharu Europy juniorek Natalia Dominiak i wspomniana wcześniej Aleksandra Sobolewska zostały powołane przez Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego na mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się 8-15 lipca w Pradze.