Dobra passa Martyny: znajdzie się ktoś mocniejszy w Brukseli, ale w Pobiedziskach już nie

Martyna Kubka, tenisistka GKT Nafta Zielona Góra, przebiła się do półfinału rozgrywanego w Brukseli turnieju Kristof Vliegen Youth Cup z cyklu Tennis Europe U16. 14-letnia zielonogórzanka wystartowała w wyższej kategorii wiekowej, napotykała więc na przeciwniczki starsze i bardziej doświadczone. mimo to poradziła sobie świetnie.
W pierwszej rundzie pokonała Niemkę Emily Castillo 6:1, 6:1, a w drugiej rundzie jej rodaczkę Annę Linę Heggenberger 6:2, 6:1, prezentując ofensywny i bardzo skuteczny styl gry. Ćwierćfinał, w którym rywalką była Francuzka Amber Feder, był ciężkim pojedynkiem, a wynik 6:1, 6:7, 6:3 nie do końca oddaje zaciętość pojedynku. Mecz trwał blisko trzy godziny, stał na wysokim poziomie, większość gemów rozgrywana była na przewagi. Na półfinale skończyła się dobra passa Martyny - z wynikiem 3:6, 2:6 musiała uznać wyższość Łotyszki Darji Seministaji.

Prosto z Brukseli Martyna pojechała na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do Pobiedzisk k. Poznania. Wygrała grę pojedynczą i podwójną, tracąc w całym turnieju tylko 13 gemów.