Sport.pl

Hampel gwarantował 12-13 pkt. ZetZetką możemy tyle nie ugrać - mówi trener Falubazu

Sławomir Dudek nie szasta buńczucznymi zapowiedziami, że w niedzielę wraz z żużlowcami jadą do Torunia po zwycięstwo: - Punkt bonusowy jest w naszym zasięgu i to jest cel. A jeśli uda się zdobyć bonus, to już będzie bardzo blisko, by... - mówi trener zielonogórskiego SPAR Falubazu. W niedzielę o 19.30 z transmisją na antenie nSport+ mecz KS Toruń - SPAR Falubaz.
Powinno być ciekawie, bo obie drużyny są mocne, a tor na stadionie w Toruniu... - Ma dużo ścieżek. Ciężko się tam broni pozycji. Czasami nawet lepiej gonić niż uciekać, bo rywal może cię minąć z każdej strony - Dudek charakteryzuje specyfikę nawierzchni na MotoArenie.

Żużlowcom i trenerowi Falubazu byłoby łatwiej o dobre myśli, gdyby jechali na niedzielny mecz w komplecie. Ale już pisaliśmy, że Jarosław Hampel nie wystartuje na sto procent i jego koledzy skorzystają z przepisu o Zastępstwie Zawodnika.

Dudek nie łudzi się, że to pozwoli zrównoważyć brak najlepszego zawodnika. - Jarek był w bardzo dobrej formie, zdarzyła mu się jedna wpadka, ale poza tym gwarantował nam 12-13 pkt w meczu. ZetZetką ciężko będzie wypracować tyle samo. Wierzę jednak, że w niedzielę pojedziemy ambitnie, odpowiedzialnie i wyjdzie z tego mecz na styku do ostatniego wyścigu - określił Dudek.

Hampel to tylko jedno ze zmartwień trenera SPAR Falubazu. Inne? Dostaje za mało punktów od juniorów oraz Szweda Andreasa Jonssona. Czy są szanse na przełom w Toruniu? Dudek wierzy, że w ekstralidze błyśnie wreszcie Krystian Pieszczek. Zasugerował, że juniora póki co zabija presja. - Gdyby jeździł o punkty w lidze na takim samym luzie jak w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami, mógłby wygrywać ze wszystkimi, bo tkwi w nim taki potencjał - twierdzi Dudek. A co z utraconą skutecznością Jonssona? O Drużynowy Puchar Świata Szwed ścigał się z większym powodzeniem niż w polskiej lidze. - Andreas stawi się u nas w piątek, by potrenować. Ma nowy silnik do wypróbowania. To idzie w dobrą stronę i on się stara. Przyjedzie, pojeździ, o ile pozwoli pogoda, porozmawiamy i zobaczymy, co będzie - mówił trener SPAR Falubazu.

TUTAJ ZNAJDZIECIE SKŁADY DRUŻYN NA MECZ W TORUNIU I DOWIECIE SIĘ, CO SIĘ STANIE, JEŚLI W SOBOTĘ NA INNYCH EUROPEJSKICH TORACH BĘDZIE PADAŁO.

Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Legia Warszawa odrzuciła 5 milionów euro za swojego piłkarza! Wschodząca gwiazda Legia Warszawa odrzuciła 5 milionów euro za swojego piłkarza! Wschodząca gwiazda
  • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
  • Jose Mourinho w mistrzowskiej formie na pierwszej konferencji! Co za odpowiedź Jose Mourinho w mistrzowskiej formie na pierwszej konferencji! Co za odpowiedź