Jakub Dłoniak przenosi się ze Śląska na... Górny Śląsk!

Gorzowianin Jakub Dłoniak podpisał umowę z MKS Dąbrowa Górnicza. Będzie to już piąta drużyna byłego gracza Zastalu Zielona Góra w ekstraklasie. Tym razem jednak zostanie na dłużej.
O koszykarskiej karierze Dłoniaka można by napisać książkę. Przez wiele lat mówiono o nim "za słaby na ekstraklasę, za dobry na pierwszą ligę". Kres temu twierdzeniu postanowił dać Tomasz Herkt, były szkoleniowiec Zastalu Zielona Góra. Sprowadził go do swojej drużyny przed pierwszym sezonem gry. Po udanym sezonie gorzowianin mógł przebierać w ofertach. - Słowa są dla mnie droższe od pieniędzy. Przybiłem "pionę" z prezesem Czarkowskim wcześniej, dlatego więc zdecydowałem się na Zastal - wyjaśniał Dłoniak, gdy przedłużał umowę.

Jego dobre czasy w zespole skończyły się, gdy podpadł trenerowi Mihailo Uvalinowi. Końcówkę drugiego sezonu przesiedział na końcu ławki. Po nim podpisał kontrakt z Siarką Tarnobrzeg. Chodziło mu o to, aby grać jak najwięcej. Był jednym z najlepszych strzelców ligi (20.1 pkt), przeniósł się do silniejszej Rosy Radom, a w ostatnim sezonie trafił do Śląska Wrocław, gdzie również był wyróżniającą się postacią - rzucał 12.8 punktu, trafiał rekordowe w karierze 43.4 proc. za trzy.

Po sezonie ponownie przebierał w ofertach - zgłosiły się Śląsk, Anwil Włocławek i Trefl Sopot. Dłoniak wybrał jednak dwuletni kontrakt w zespole MKS Dąbrowa Górnicza.