Aaron Cel już nie zagra dla mistrzów Polski! Wraca do Francji?

Jeszcze wczoraj cieszył się jak dzieciak z mistrzostwa Stelmetu, dziś informuje: ?Moją misję w Zielonej Górze uznałem za zakończoną?. Szkoda, ale na to się zanosiło jeszcze grubo przed zakończeniem sezonu. Skrzydłowy Aaron Cel przez Radio Zielona Góra wyznał, że prawdopodobnie w niedzielę podpisze kontrakt z innym klubem.
Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Cel wróci do Francji. Kilka tygodni temu wyszło na jaw, że dostał ofertę z AS Monaco, a wcześniej zawodnik sam przyznawał, że po kilku latach w Polsce (dwa sezony w PGE Turów Zgorzelec i dwa w Stelmecie Zielona Góra) chciałby wrócić do Francji, gdzie nauczył się grać w koszykówkę. Zawodnik ma podwójne obywatelstwo francuskie i polskie.

Kiedy przed rozpoczęciem serii finałowej w Tauron Basket Lidze pytaliśmy 28-letniego Cela o przyszłość, odpowiadał tak: - Propozycji mam parę, ale teraz nie chcę o tym rozmawiać. Skupiam się na finale i wychodzę z założenia, że jak ktoś interesuje się mną teraz, to za dwa tygodnie też będzie zainteresowany.

Zainteresowanie rzeczywiście nie minęło. Cel grał świetnie, został powołany do reprezentacji Polski i uznał, że po zdobyciu złota w TBL oraz pucharu czas na nowe wyzwanie.

- Poinformowałem już Stelmet. Namawiali mnie, żebym został. Ale prawdopodobnie w niedzielę podpiszę umowę z nowym klubem. Moją misję w Zielonej Górze uznałem za zakończoną - powiedział Aaron Radiu Zielona Góra.

Więcej o: