Sport.pl

Martyna gdzie zagra, tam ranking buduje

Na trzy turnieje z cyklu Tennis Europe wybrała się Martyna Kubka, 14-letnia zawodniczka GKT Nafta Zielona Góra. Starty te okazały się bardzo udane, ponieważ w każdym z nich tenisistka zajmowała medalowe pozycje. W Radomiu w kategorii do lat 16 doszła do finału gry podwójnej, gdzie wraz ze swoją partnerką Olą Wierzbowską przegrały po wyrównanym meczu z dwa lata starszymi przeciwniczkami Weronika Falkowską i Adrianną Sosnowską 4:6, 5:7.
Kolejny turniej tym razem U-14 odbył się w Budapeszcie, gdzie Martyna w bardzo dobrym stylu doszła do półfinału gry pojedynczej. Kolejno pokonała Węgierki Annę Punyi 6:1, 6:0 i Dorothę Szabo 6:3, 6:2 oraz Czeszkę Petrę Csabi 6:1, 6:0. W półfinale rozgrywanym w pełnym słońcu i ogromnym upale trochę niespodziewanie nie sprostała aktualnej rakiecie nr 2 na Węgrzech Rece Zadori, przegrywając 1:6, 1:6. Warto zaznaczyć, że Węgierka zagrała znakomite spotkanie i w statystykach z meczu miała dużo więcej piłek bezpośrednio wygranych niż niewymuszonych błędów, co w tej kategorii wiekowej jest sporym osiągnięciem. Trzeci turniej Tennis Europe U-16 odbył się w Czechach w miejscowości Hradek nad Nisou i również należał do udanych. W grze pojedynczej Martyna doszła do ćwierćfinału, w którym przegrała z bardzo dobrą reprezentantką gospodarzy Denisą Hindovą 5:7, 2:6, nie wykorzystując szans wygrania pierwszego seta. W deblu wraz z Izabelą Kunat przegrały 3:6, 3:6 w walce o finał z Lucie Hromkovą i Vierą Vojcikovą. Wynik nie oddaje zaciętości pojedynku, gdyż w meczu rozgrywanym w formule no add (bez przewag) 8 z 10 piłek decydujących wygrały przeciwniczki.

Pierwszą część sezonu letniego Martyna może zaliczyć do udanych, kilka udanych turniejów pozwoliło jej wejść do pierwszej setki rankingu Tennis Europe. Teraz czas na ciężkie treningi, a później kolejne starty i miejmy nadzieję dobre wieści z europejskich kortów.