Operacja: Poskładać połamane kości żużlowca Falubazu. Hampel w rękach specjalistów

Jarosław Hampel - kontuzjowany żużlowiec, lider SPAR Falubazu Zielona Góra - został przetransportowany z Gniezna do Poznania. Tam połamane kości jego nogi poskłada dwóch wybitnych specjalistów. Niestety, nie pora pytać, kiedy as zielonogórskiej drużyny znów zatańczy z rywalami na torze.
W sobotę podczas półfinału Drużynowego Pucharu Świata w Gnieźnie Jarosław Hampel - nie ze swojej winy - miał poważny wypadek na torze. W jego wyniku lider Falubazu i reprezentacji Polski doznał skomplikowanego złamania nogi. Nie wytrzymała kość udowa.

Żużlowiec do poniedziałku leżał w gnieźnieńskim szpitalu. We wtorek został przetransportowany do jednej z poznańskich klinik.

- Wszystko jest już przygotowane do operacji - powiedział serwisowi polskizuzel.pl Michał Przybylski, szef teamu Jarosława Hampela. - Przeprowadzi ją dwóch wybitnych specjalistów. Jarek pod względem psychicznym czuje się dobrze. Jeśli chodzi o nogę, to ból oczywiście jest, środki przeciwbólowe podawane są na bieżąco, ale z każdym dniem powinno być coraz lepiej.

Jarosław Hampel najpewniej już w tym sezonie nie będzie ścigał się na motocyklu. To poważnie osłabia siłę SPAR Falubazu, który przed sezonem typowany był jako jeden z głównych kandydatów do ekstraligowego złota. W najbliższym meczu z Betardem Spartą Wrocław (niedziela 14 czerwca w Zielonej Górze, godz. 19.30) sztab szkoleniowy zielonogórskiej drużyny skorzysta z przepisu o zastępstwie zawodnika.