Piotr Protasiewicz pojedzie w cyklu turniejów o medale mistrzostw Europy

Piotr Protasiewicz

Piotr Protasiewicz (Mariusz Kowalaszek)

Kapitan SPAR Falubazu Zielona Góra - Piotr Protasiewicz - awansował do cyklu turniejów Speedway European Championships. Zielonogórski żużlowiec pomyślnie przebrnął przez eliminacje, w ostatnich zawodach kwalifikacyjnych zajął czwarte miejsce.
Turniej Challenge Indywidualnych Mistrzostw Europy rozegrano na toruńskiej Motoarenie. Rywalizację planowano przeprowadzić przed tygodniem w Słowenii, ale wówczas w Lendavie żużlowcom przeszkodził deszcz.

Z toruńskiej imprezy do cyklu turniejów SEC awansowało siedmiu najlepszych zawodników. Piotr Protasiewicz należał do najlepszych na Motoarenie, już po dwóch pierwszych wygranych wyścigach dał sygnał rywalom, że jest jednym z najważniejszych kandydatów do awansu. Później zielonogórzanin zdobył jeszcze pięć punktów i z dorobkiem jedenastu oczek uplasował się tuż za podium dla najlepszych zawodników turnieju.

Tegoroczna rywalizacja o medale Indywidualnych Mistrzostw Europy składać się będzie z czterech turniejów. Pierwszy odbędzie się 20 czerwca w Toruniu, kolejne - 11 lipca w Landshut (Niemcy), 15 sierpnia w Kumli (Szwecja) i 19 września w Ostrowie (Polska).